Akıllı Gündem

Game of Thrones’un 7. sezonu hacker’ların elinde!

Game of Thrones’un başına yine hacker’larla dertte. Siber korsanlar, HBO’nun sunucusundan Game of Thrones’un senaryosunu ve 7. sezonunu

Game of Thrones’un 7. sezonu hacker’ların elinde!

Game of Thrones‘un yapımcısı HBO, yine hacker’ların hedefinde. HBO, geçtiğimiz sene dizinin 6. sezonunda hacker saldırısına uğramış ve dizinin 6. sezonu hakkındaki bilgiler internete saçılmıştı. Yapımcı şirket, Game of Thrones’un 7. sezonunun başlamasıyla beraber yine hacker saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz yıllarda dört yeni bölümün, henüz yayınlanmadan önce torrent’e sızdırılması ile büyük şok yaşayan Game of Thrones, bir kez daha hacker kurbanı olmaktan kurtulamadı. Hacker’lar, HBO’yu hack’leyerekyine birçok yayınlanmamış dizi bölümünü ele geçirdi ve torrent üzerinden yayınladı. Şimdilik sızan bir Game of Thrones bölümü yok ama henüz yayınlanmayan yedinci sezon dördüncü bölüm senaryosu internette gezinmeye başladı.

Saldırılarda HBO sunucularından 1.5 TB veri çalındığı açıklanmış durumda. Bu veriler arasında, Ballers ve Room 104 bölümleri önemli bir yer kaplıyor. Ama asıl bomba, Game of Thrones’un senaryosu oldu.

Yedinci sezon başlamadan önce, senaryo ile ilgili bazı sızıntılar yaşanmıştı hatırlarsanız; bu yüzden bu sızıntı çok anlamlı değil. Ama hacker’lar, bunun başlangıç olduğunu ve çok daha fazlasının zamanla yayınlanacağını iddia ediyor.

Eğer bu iddia gerçekse, HBO için zor zamanlar kapıda demektir…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ