Akıllı Gündem

Galaxy S8’deki bu özellikler Galaxy S7’ye gelecek

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S8’de yer alan bazı özellikler Galaxy S7’ye geliyor. İşte Galaxy S7’ye eklenecek Galaxy S8 özellikleri.

Galaxy S8’deki bu özellikler Galaxy S7’ye gelecek

Samsung’un bu yıla damga vuracak Galaxy S8 modelleri görücüye çıktı. Galaxy S8’lerdeki yeni özellikler, teknoloji çevrelerini ve tüketicileri heyecanlandırdı. Galaxy S7 kullanıcılarıda yeni S8’lerdeki özellikler karşısında biraz burukluk yaşadılar. Ancak üzülmelerine gerek yok. Çünkü Galaxy S8’deki bazı özellikler, Galaxy S7’lerede geliyor. İşte o özelliklerden bazıları.

Android 7.0 Nougat güncellemesi ile birlikte Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri aslında Galaxy S8’in kullanıcı arayüzüne yakın bir arayüz kullanmaya başladı. Bununla birlikte çözünürlük ölçekleme, bakım modları, performans ayarları ve yeniden tasarlanmış Ayarlar menüsü de S7 ailesi kullanıcılarına sunulmuş oldu.

Fakat bunların dışında Galaxy S8’de yer alan bazı özelliklerin de Galaxy S7 ailesine dahil edileceği düşünülüyor. Bunlardan en önemlisi tabii ki kişisel asistan Bixby. Henüz yalnızca İngilizce ile Korece desteği sunsa da Bixby’nin Samsung’un diğer akıllı telefon modellerinde de kullanılabilir hale geleceği açıklandı.

Başka hangi özellikler eklenecek?
Android 7.0 Nougat sürümüne geçiş yapan kullanıcılar SamsungExperience’ın sürüm 8’ine kavuştular. Fakat Galaxy S8 ile birlikte Samsung Experience 8.1 tanıtıldı ve kullanıcılara sunuldu.

Bu iki sürüm arasındaki görsel farklılıklar bir yana, Samsung’un uygulama ikonları ve işletim sistemindeki temel değişiklikler dikkat çekici boyutta. İddialara göre Samsung, bir süre sonra Galaxy S7 ailesi için de SamsungExperience 8.1’i yayımlayacak. İddiaların dayanak noktası ise Samsung’un Galaxy S6’ya getirdiği güncellemelerle cihazı Galaxy S7 ile neredeyse aynı görünüme sokmayı başarmış olması.

Bunların dışında tabii ki Samsung Experience 8.1’i resmi olmayan yollardan indirip denemek de mümkün ama bu yöntemi pek de tavsiye etmediğimizi belirtmemiz gerekiyor. Stabilite problemleri ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak adına bu opsiyondan uzak durmanızı şiddetle öneriyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ