Akıllı Gündem

Galaxy S5, S6 ve Note telefonlarda ekran görüntüsü el hareketiyle nasıl alınır

Samsung Galaxy S ve Note serisi telefonlarda avuçiçi el hareketi ve tuşlarla ekran görüntüsü alma nasıl yapılır? Galaxy S7, Galaxy S6, Galaxy S5, Galaxy Note 5, Galaxy Note 6, Galaxy Note 7, Galaxy 8 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Galaxy S5, S6 ve Note telefonlarda ekran görüntüsü el hareketiyle nasıl alınır

Samsung‘un Galaxy S veya Note serisi telefonlarından yeni satın aldıysanız ekranda gördüğünüz bir sayfanın, her hangi bir görüntünün fotoğrafını çekmek için ekran görüntüsü alma özelliğini bilmeniz gerekebilir. Samsung Galaxy ve Note serisi telefonlarda ekran görüntüsü almanı iki yolu var. Bu iki yöntemi aşağıdaki adımları uygulayarak öğrenebilirsiniz.

1. Yöntem – Tuşlara basarak ekran görüntüsünü alma
Görüntüsünü almak istediğiniz ekran açıkken, cihazınızın ‘Ana ekran’ tuşu ile sağdaki ‘güç’ tuşuna aynı anda basın. Bu şekilde cihazınızdan rahatlıkla ekran görüntüsü alabilirsiniz.


2. Yöntem – El hareketiyle ekran görüntüsü alma
Bu özelliği kullanabilmeniz için Ayarlar menüsünden, Hareketler ve işaretler seçeneği altında, Ekranı yakalamak için avuçiçinizle kaydırın özelliğini aktif edin. Daha sonra görüntüsünü almak istediğiniz ekran açıkken, Elinizin yan tarafını ekrana yerleştirin ve bir ekran görüntüsü almak için ekranda sağdan sola ve soldan sağa kaydırın. Ekran görüntüsünü kaydetmek bu kadar basit. Galaxy S5’te kaydettiğiniz ekran görüntüleri Galeri → Albüm → Screenshots klasörüne kaydedilir. Not: Ancak bazı uygulamalarda ekran görüntüsü alınamıyor.

avuçiçi ekran görüntüsü alma, Galaxy S ekran görüntüsü alma, Galaxy S5 el hareketi, Galaxy S5 özellikleri, nasıl yapılır, Samsung Galaxy S7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ