Akıllı Gündem

Galaxy S3 Neo format atma resetleme ve sıfırlama nasıl yapılır

Samsung Galaxy S3 Neo telefonlarda format atma, resetleme ve fabrika ayarlarına döndürmek için sıfırlama işlemi nasıl yapılır.

Galaxy S3 Neo format atma resetleme ve sıfırlama nasıl yapılır

Samsung”un şaşırtıcı bir şekilde S3 mini serisinin yeni modeli olan Galaxy S3 Neo modelini, bu yaz teknoloji dünyasına tanıttı. Android 4.4 KitKat ve daha fazla RAM özellikleri ile dikkatleri üzerinde toplayan cihaz, uygun fiyatıyla da iyi bir alternatif olmuştu. Galaxy S3 Neo, Avrupa’nın ardından ülkemizde de hatırı sayılır bir kullanıcı tarafından satın alınan cihazlar arasında yer aldı. Galaxy S3 Neo, cihazlarda donma, yavaşlama ve virüs bulaşması gibi sorunlar yaşandığında cihazı sıfırlamak gerekiyor. Samsung Galaxy S3 Neo’da yaşanan bu sorunların giderilmesi için cihaza, format atmak, fabrika ayarlarına döndürme ve sıfırlama işlemi yapmak gerekiyor. Bu yazımızda Galaxy S3 Neo telefonlarda format atma ve sıfırlama işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız. Ancak aşağıdaki işlemlere başlamadan önce cihazınızda bulunan rehber, fotoğraf ve video gibi önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olunuz. Çünkü, format atma ve sıfırlama işleminden sonra cihazınızda ve hafıza kartınızdaki tüm veriler silinecek, cihazınız satın aldığınız ilk günkü gibi olacak.\r\n\r\nSamsung Galaxy S3 Neo telefonlarda ayarlardan ve tuşlardan olmak üzere iki çeşit sıfırlama ve format işlemi yapılmaktadır. Bu iki işlemin yapılışını aşağıda adım adım okuyabilirsiniz.

Galaxy S3 Neo ayarlar menüsünden format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi:

– Cihazınızın menüsünden sırasıyla Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Cihazı Sıfırla > Tümünü Sil adımlarını takip ederek cihazınızı sıfırlayabilir, ilk günkü haline döndürebilirsiniz. İşlem birkaç dakika sürecektir ve cihazınız sıfırlanacaktır.

Samsung Galaxy S3 Neo tuşları kullanarak format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi

Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları eksiksiz yapınız.

– Telefonunuzu kapatınız.

– Kapalı konumda iken Sesi Yükselt ve Home tuşlarına basılı tutarken Açma tuşuna basınız.

– Telefon açılıp, Samsung logosu gözüktüğünde tuşları bırakın.

Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt ve Yükselt tuşları yardımı ile Wipe Data/Factory Reset”i seçip Açma tuşuna basınız.

Yes”i seçip Açma tuşuna basınız.

– Açılan ekranda reboot system now”ı seçip Açma tuşuna basınız.

Artık formatlama işlemi başladı. Birkaç dakika bekledikten sonra cihazınız fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

 

Galaxy S3 Neo format atma resetleme sıfırlama nasıl yapılır’, ”, ‘publish’, ‘open’, ‘open’, ”, ‘galaxy-s3-neo-format-atma-resetleme-sifirlama-nasil-yapilir’, ”, ”, ‘2015-06-20 20:06:29’, ‘2015-06-20 17:06:29’, ”, 0,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ