Akıllı Gündem

Galaxy S3 format atma resetleme sıfırlama işlemi nasıl yapılır

Samsung Galaxy S3 telefonlarda format atma, resetleme ve fabrika ayarlarına döndürmek için sıfırlama işlemi nasıl yapılır.

Galaxy S3 format atma resetleme sıfırlama işlemi nasıl yapılır

Güney Koreli teknoloji devi Samsung”un Mayıs 2012’de duyurduğu Galaxy S3, şirketin o sene milyonlar satan amiral gemisi olarak akıllı telefon pazarına damga vurmuştu. Satışa sunulduğunda milyon adetlerde satan cihazın ülkemizde de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi var. Galaxy S3, artık eski cihazlar kategorisine girdiğinden kullanıcılarına donma, yavaşlama ve virüs bulaşması gibi sorunlar yaşatabiliyor. Samsung Galaxy S3’te yaşanan bu sorunların giderilmesi için cihaza, format atmak, fabrika ayarlarına döndürme ve sıfırlama işlemi yapmak gerekiyor. Bu yazımızda Galaxy S3 telefonlarda format atma ve sıfırlama işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız. Ancak aşağıdaki işlemlere başlamadan önce cihazınızda bulunan rehber, fotoğraf ve video gibi önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olunuz. Çünkü, format atma ve sıfırlama işleminden sonra cihazınızda ve hafıza kartınızdaki tüm veriler silinecek, cihazınız satın aldığınız ilk günkü gibi olacak. Samsung Galxy S3 telefonlarda ayarlardan, tuşlardan ve kısa kodla olmak üzere üç çeşit sıfırlama ve format işlemi yapılmaktadır. Bu üç işlemin yapılışını aşağıda adım adım okuyabilirsiniz.

Sıfırlama kısa koduyla Galaxy S3 format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi:

– Galaxy S3 açıkken *2767*3855# kodunu tuşluyoruz ve onaylıyoruz. Cihazda formatlama işlemi başladı. Birkaç dakika bekledikten sonra cihazınız ilk günkü haline dönecektir.

Galaxy S3 ayarlar menüsünden format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi:

– Cihazınızın menüsünden sırasıyla Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Cihazı Sıfırla > Tümünü Sil adımlarını takip ederek cihazınızı sıfırlayabilir, ilk günkü haline döndürebilirsiniz.

İşlem birkaç dakika sürecektir ve cihazınız sıfırlanacaktır.

Samsung Galaxy S3 tuşları kullanarak format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi

Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları eksiksiz yapınız.

– Telefonunuzu kapatınız.

– Kapalı konumda iken Sesi Yükselt ve Home tuşlarına basılı tutarken Açma tuşuna basınız.

– Telefon açılıp, Samsung logosu gözüktüğünde tuşları bırakın. Diğer tuşları Android logosunu görene kadar basılı tutun.

Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt ve Yükselt tuşları yardımı ile Wipe Data/Factory Reset”i seçip Açma tuşuna basınız.

– Yes”i seçip Açma tuşuna basınız.

– Açılan ekranda reboot system now”ı seçip Açma tuşuna basınız. Artık formatlama işlemi başladı. Birkaç dakika bekledikten sonra cihazınız fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

GALAXY S3 FORMAT ATMA VİDEOSU

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ