Akıllı Gündem

Galaxy Note Edge’de ekran görüntüsü alma yakalama

Samsung Galaxy Note Edge telefonda ekran görüntüsü alma yakalama işlemi nasıl yapılır

Galaxy Note Edge’de ekran görüntüsü alma yakalama

Samsung’un kıvrımlı ekranlı telefonu Galaxy Note Edge modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır? Galaxy Note Edge’de ekranda gördüğünüz bir web sayfasını, fotoğrafı kısacası o an ekrandaki görüntüyü fotoğraf olarak kaydetmenin iki yolu var. Aşağıda iki yöntemin yapılışını sizler için adım adım anlattık.

Galaxy Note Edge Ekran görüntüsü yakalama 

1- Tuşları kullanarak ekran görüntüsü yakalama

Cihazı kullanırken bir ekran görüntüsü belirleyin (fotoğraf, web sayfası v.b.)

Ana ekran tuşuna ve Güç tuşuna aynı anda uzun basın.

2- El kaydırma yöntemiyle ekran görüntüsü yakalama

Diğer bir yöntem ise elinizi ekranın üzerinde kaydırarak ekran görüntüsü almaktır. Ancak bu özelliği kullanabilmeniz için, etkinleştirmeniz gerekiyor.

Özelliği etkinleştirmek için Tüm uygulamalar ekranını açın, AyarlarHareketler ve işaretlerEkranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın üzerine dokunun ve ardından Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın tuşuna dokunarak etkinleştirin. Elinizin yan tarafını ekrana yerleştirin ve bir ekran görüntüsü almak için ekranda sağdan sola ve soldan sağa kaydırın. Aşağıdaki resimdeki gibi uygulayınız.  Görüntü Screenshots klasörüne kaydedilir.

Klasörü açmak için Tüm uygulamalar ekranını açın ve Galeri→ ≡→AlbümScreenshots üzerine dokunun. Bir ekran resmi yakaladıktan sonra, görüntüyü düzenleyebilir veya başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Bu yazı, size yeterli bilgi verdi mi? Sorununuz çözüldü mü?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ