Akıllı Gündem

Galaxy Note 3 Neo format atma resetleme ve sıfırlama nasıl yapılır

Samsung Galaxy Note 3 Neo telefonlarda format atma, resetleme ve fabrika ayarlarına döndürmek için sıfırlama işlemi nasıl yapılır.

Galaxy Note 3 Neo format atma resetleme ve sıfırlama nasıl yapılır

Samsung”un 2013 yılında tanıttığı Note ailesinin üçüncü üyesi Galaxy Note 3’ün ucuz versiyonu olan Galaxy Note 3 Neo, ülkemizde de binlerce kullanıcıya sahip popüler modeller arasında yer alıyor. Galaxy Note 3 Neo artık eski modeller arasına girdiğinden, kullanıcılarına sık sık donma, yavaşlama ve virüs bulaşması gibi sorunlar yaşatabiliyor. Samsung Galaxy Note 3 Neo’da yaşanan bu sorunların giderilmesi için cihaza, format atmak, fabrika ayarlarına döndürme ve sıfırlama işlemi yapmak gerekiyor. Bu yazımızda Galaxy Note 3 telefonlarda format atma ve sıfırlama işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız. Ancak aşağıdaki işlemlere başlamadan önce cihazınızda bulunan rehber, fotoğraf ve video gibi önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olunuz. Çünkü, format atma ve sıfırlama işleminden sonra cihazınızda ve hafıza kartınızdaki tüm veriler silinecek, cihazınız satın aldığınız ilk günkü gibi olacak. Samsung Galaxy Note 3 Neo telefonlarda ayarlardan, tuşlardan ve kısa kodla olmak üzere üç çeşit sıfırlama ve format işlemi yapılmaktadır. Bu üç işlemin yapılışını aşağıda adım adım okuyabilirsiniz.

Galaxy Note 3 Neo ayarlar menüsünden format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi:

– Cihazınızın menüsünden sırasıyla Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Cihazı Sıfırla > Tümünü Sil adımlarını takip ederek cihazınızı sıfırlayabilir, ilk günkü haline döndürebilirsiniz. İşlem birkaç dakika sürecektir ve cihazınız sıfırlanacaktır.

Samsung Galaxy Note 3 Neo tuşları kullanarak format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi

Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları eksiksiz yapınız.

– Telefonunuzu kapatınız.

– Kapalı konumda iken Sesi Yükselt ve Home tuşlarına basılı tutarken Açma tuşuna basınız.

– Telefon açılıp, Samsung logosu gözüktüğünde tuşları bırakın.

Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt ve Yükselt tuşları yardımı ile Wipe Data/Factory Reset”i seçip Açma tuşuna basınız.

Yes”i seçip Açma tuşuna basınız.

– Açılan ekranda reboot system now”ı seçip Açma tuşuna basınız.

Artık formatlama işlemi başladı. Birkaç dakika bekledikten sonra cihazınız fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

Sıfırlama kısa koduyla Galaxy Note 3 Neo format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi:

– Galaxy Note 3 Neo açıkken *2767*3855# kodunu tuşluyoruz ve onaylıyoruz. Cihazda formatlama işlemi başladı. Birkaç dakika bekledikten sonra cihazınız ilk günkü haline dönecektir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ