Akıllı Gündem

Galaxy Alpha telefonlarda format atma sıfırlama nasıl yapılır

Samsung Galaxy Alpha cep telefonunu fabrika ayarlarına döndürmek için format atma işlemi nasıl yapılır? Samsung Galaxy Alpha format atma, Galaxy Alpha nasıl format atılır, Galaxy Alpha sıfırlama, Galaxy Alpha virüs temizleme, Galaxy Alpha hard reset, Galaxy Alpha fabrika ayarlarına döndürme, Galaxy Alpha donma problemi, Galaxy Alpha nasıl sıfırlanır, Galaxy Alpha reset, Galaxy Alpha tuşlardan format, Galaxy Alpha format kodu Galaxy Alpha format video,

Galaxy Alpha telefonlarda format atma sıfırlama nasıl yapılır

Samsung Galaxy Alpha, şirketin yeni üst seviye telefon modeli olarak geçtiğimiz aylarda tanıtıldı. Galaxy Alpha, yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de hatırı sayılır bir kullanıcı tarafından satın alınan cihazlar arasında yer aldı. Android 4.4. yüklü olarak Galaxy Alpha, donma, yavaşlama ve virüs bulaşması gibi sorunlar yaşatabiliyor. Galaxy Alpha’da yaşanan bu sorunların giderilmesi için cihaza, format atmak, fabrika ayarlarına döndürme ve sıfırlama işlemi yapmak gerekiyor. Bu yazımızda Galaxy Alpha telefonlarda format atma ve sıfırlama işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız. Ancak aşağıdaki işlemlere başlamadan önce cihazınızda bulunan rehber, fotoğraf ve video gibi önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olunuz. Çünkü, format atma ve sıfırlama işleminden sonra cihazınızda ve hafıza kartınızdaki tüm veriler silinecek, cihazınız satın aldığınız ilk günkü gibi olacak. Samsung Galaxy Alpha telefonlarda ayarlardan, tuşlardan ve kısa kodla olmak üzere üç çeşit sıfırlama ve format işlemi yapılmaktadır. Bu üç işlemin yapılışını aşağıda adım adım okuyabilirsiniz.

Samsung Galaxy Alpha ayarlar menüsünden format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi:

– Cihazınızın menüsünden sırasıyla Menü > Ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > Cihazı sıfırla > Tümünü sil adımlarını takip ederek cihazınızı sıfırlayabilir, ilk günkü haline döndürebilirsiniz. İşlem birkaç dakika sürecektir ve cihazınız sıfırlanacaktır.

Samsung Galaxy Alpha tuşları kullanarak format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi

Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları eksiksiz yapınız.

– Telefonunuzu kapatınız.

– Kapalı konumda iken Sesi Yükselt ve Home tuşuna basılı tutarken Açma tuşuna basınız.

– Telefon açıldığında, Samsung logosu gözükecektir artık tuşları bırakabilirsiniz.

Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt ve Yükselt tuşları yardımı ile Wipe Data/Factory Reset”i seçip Açma tuşuna basınız.

Yes”i seçip Açma tuşuna basınız.

– Açılan ekranda reboot system now”ı seçip Açma tuşuna basınız. Artık formatlama işlemi başladı. Birkaç dakika bekledikten sonra cihazınız fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

 

 

Samsung Galaxy Alpha format atma, Galaxy Alpha nasıl format atılır, Galaxy Alpha sıfırlama, Galaxy Alpha virüs temizleme, Galaxy Alpha hard reset, Galaxy Alpha fabrika ayarlarına döndürme, Galaxy Alpha donma problemi, Galaxy Alpha nasıl sıfırlanır, Galaxy Alpha reset, Galaxy Alpha tuşlardan format, Galaxy Alpha format kodu Galaxy Alpha format video,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ