Akıllı Gündem

Galaxy Alpha ekran görüntüsü alma parmak izi tanımlama nasıl yapılır

Samsung’un Galaxy Alpha cep telefonunda el hareketleri kullanma, ekran görüntüsünü alma ve parmak izi tanımlama nasıl yapılır.

Galaxy Alpha ekran görüntüsü alma parmak izi tanımlama nasıl yapılır

Samsung’un metal çerçeveye sahip ilk akıllı telefonu Galaxy Alpha, ince yapısı ve lüks görünümü ile ön plana çıkan telefonlar arasında yer aldı. Yalnızca 6.7 mm gibi ince bir yapıya sahip cihaz, şık tasarımı ve donanım özellikleri ile üst düzey görünüm sağlıyor. Galaxy Alpha, Türkiye\’de de satışa sunulduktan sonra binlerce tüketici tarafından satın alındı. Cihazlarını satın alan kullanıcılar Galaxy Alpha\’nın sahip olduğu özellikler ile etkili bir telefon kullanım deneyimine sahip oluyor. Bizde Galaxy Alph\’nın bazı özelliklerinin kullanımını sizler için kaleme aldık.

Galaxy Alpha’da ekran görüntüsü alma

Cihazınızın ekranında gördüğünüz bir görüntünün fotoğrafını iki farklı yöntemde çekebilirsiniz. Birinci yöntemde cihazınız sağ tarafında bulunan Açma/kapama tuşu ve Ana ekran (Home) tuşuna aynı anda basarsanız ekran görüntüsünü alabilirsiniz.
Galaxy-Alpha-ekran-goruntusu-alma

İkinici yöntemde ise elinizi kaydırarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu özelliği aktif etmek için, Uygulamalar ekranında, Ayarlar → Hareketler ve işaretler → Ekranı yakalamak için avuçiçinizle kaydırın üzerine dokunun ve ardından Ekranı yakalamak için avuçiçinizle kaydırın tuşuna dokunarak etkinleştirin.

Elinizin yan tarafını ekrana yerleştirin ve bir ekran görüntüsü almak için ekranda sağdan sola ve soldan sağa kaydırın.

Galaxy-Alpha-avuc ici ile ekrani yakalama

Galaxy Alpha parmak izi özelliğini aktif etme

Cihazda bulunan parmak izi özelliği sayesinde cihazınızı herhangi bir tuşa basmadan açıp kapatabilir ve güvenliğini sağlayabilirsiniz. Galaxy Alpha’da parmak izi özelliğini aktif etmek için, Uygulama ekranında, Ayarlar → Parmak izi Tarayıcı → Parmak izi yöneticisi üzerine dokunun.

Galaxy Alpha parmak izi kaydetme

– Parmağınızı ekranın alt orta kısmında parmak izi alanına yerleştirin.

– Parmak izi alanında ekrana uzun dokunun ve ardından parmağınızı Anasayfa tuşu üzerinden aşağı doğru sürükleyin.

– Parmak izi kaydedilinceye kadar aynı parmağı kullanarak bu eylemi tekrarlayın.

– Parmak izinizi taramayı sonlandırmak için Tamam üzerine dokunun. Veya cihazınızı tek elle kullanırken baş parmak izinizi kaydetmek için Kaydet üzerine dokunun.

– Eğer bir açılır pencere belirerek bir parola isterse, alternatif parolanızı girin ve Devam üzerine dokunun, alternatif parolayı tekrar girerek doğrulayın ve ardından Tamam üzerine ndokunun. Parmak izlerinizi taramak yerine alternatif bir parola kullanabilirsiniz.

– Eğer parmak izi kilidi açılır penceresi görünürse, Tamam üzerine dokunun. Ekranın kilidini açmak için parmak izlerinizi kullanabilirsiniz.

Kaydettiğiniz parmak izlerini yine bu yöntemi izleyerek silebilirsiniz.

Doğrudan arama

Mesajdaki kişiyi veya cevapsız aramayı doğrudan aramak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Bunun için uygulamalar ekranında, Ayarlar → Hareketler ve işaretler → Doğrudan arama üzerine dokunun ve ardından Doğrudan arama tuşuna dokunarak etkinleştirin.

Aramayı, mesajı veya kişi bilgilerini görüntülerken, arama yapmak için cihazı alın ve kulağınıza tutun.

Galaxy Alpha dogrudan arama

Akıllı uyarı

Uygulamalar ekranında, Ayarlar → Hareketler ve işaretler → Akıllı uyarı üzerine dokunun ve ardından Akıllı uyarı tuşuna dokunarak etkinleştirin.

Cevapsız aramalarınız veya yeni mesajlarınız varsa elinize aldığınızda cihaz titreyecektir.

galaxy-alpha-akilli uyari

Sustur/duraklat

Uygulamalar ekranında, Ayarlar → Hareketler ve işaretler → Sustur/duraklat üzerine dokunun ve ardından Sustur/duraklat tuşuna dokunarak etkinleştirin.

Ekranı elle kapatma

Gelen aramaların veya alarmların sesini kapatmak veya medya oynatmayı duraklatmak için ekranı avuç içiniz ile kapatın.

Galaxy-Alpha-ekrani-elle-kapatmaGelen aramaların veya alarmların sesini kapatmak veya medya oynatmayı duraklatmak için cihazı ters çevirin.

Galaxy-Alpha-cihazi-ters-cevirme

Akıllı duraklatma

Ekrana bakmadığınızda oynatma otomatik olarak duraklatılır. Ekrana tekrar baktığınızda kaldığı yerden devam eder.

Galaxy-Alpha-akilli-duraklatma

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ