Akıllı Gündem

Galaxy Alpha Android güncelleme hataları

Galaxy Alpha Android 5.0.2 Lollipop güncellemesi almaya başladı. Ancak Lollipop güncellemesi sonrası yaşanan sorunlar kullanıcıları adeta çıldırttı.

Galaxy Alpha Android güncelleme hataları

Samsung, tasarım anlamında fark yaratan modeli Galaxy Alpha için, Android”in en son sürümü Lollipop güncellemesini dağıtıma sundu. Lollipop güncellemesi, Android 4.4. KitKat”tan sonra cihazın çehresinde büyük bir değişiklik yarattı. Lollipop”un getirdiği materyal tasarıma kavuşan cihaz, TouchWiz kullanıcı arayüzü, yeni bildirim stili, tasarımı değişen son uygulamalar menüsü gibi yeniliklere kavuştu. Güncelleme, tasarım yenilikleri haricinde gelişmiş pil ömrü, performans iyileştirmeleri, hata düzeltmeleri, ayarlar menüsünde arama seçeneği ve ART sanal makinesi gibi donanımsal yenilikleri de beraberinde getirdi. Ancak görünen o ki güncelleme yenilikler ile beraber birçok sorunu da beraberinde getirdi. Galaxy Alpha kullanıcıları, güncelleme sonrası yaşadıkları bu sorunları çeşitli forum sitelerinde dile getirdiler. Kullanıcılar, özellikle cihazda aşırı yavaşlamaların görüldüğünü belirttiler. Yaşanan diğer hatalar arasında, wifi sorunu, hızlı pil tüketimi ve donmalar yer alıyor.

İşte o yorumlardan bazıları:

– Galaxy alpha”da parmak izi tarayicisi hata veriyor güncellemeden sonra nedeni ne acaba ?

– aslan gibi olan tel bir anda topal eşek olldu 🙂

– Cihazda güncelleme sonrası internet kopuyor, kitkat”a dönebilirsen yapıcam, olmassa

– alpha kasmaya başladı akıcı degil kit katta kalın bence exynos işlemci oldugu halde kasiyor\r\n\r\n- Geçmeyin arkadaşlar kasıyor 4.4 daha iyi bariz

– Alpha kullanıyorum. Güncellemeden sonra menüde kasmalar başladı. 8 çekirdek çift işlemci 2 gb ram olan bir cihazda bunlar yaşanıyorsa Samsung vay haline ..

Sizde Galaxy Alpha’da Lollipop güncellemesi sonrası yaşadığınız hataları ve varsa bulduğunuz çözümleri bu sayfada yorum olarak paylaşarak, diğer Galaxy Alpha kullanıcılarına yardımcı olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ