Akıllı Gündem

Galatasaray’ın Riva arazisi 3,1 milyar TL’lik dev teklif

Galatasaray ve Emlak Konut işbirliği ile ihaleye çıkartılan Riva arazisini 3,1 milyar TL’lik teklif ile Fema İnşaat kazandı. Projeden yüzde 80 gelir elde edecek Galatasaray, böylece borçlarını sıfırlayabilecek.

Galatasaray’ın Riva arazisi 3,1 milyar TL’lik dev teklif

Galatasaray’ın Riva arazisi ihalesini Fema İnşaat ve KLV İnşaat ortaklığı kazandı. Toplam satış geliri 3,1 milyar TL olarak açıklandı.

İhalenin sonuçlanmasının ardından Galatasaray hisseleri yüzde 10 yükseliş kaydetti.

Mali sorunları ile gündemde olan Galatasaray Spor Kulubü’nün en büyük gelir umudu olan Riva arsasının büyüklüğü 1 milyon metrekarenin üstünde. Geçtiğimiz yıl imzalanan protokole göre, ihalede ortaya çıkacak arsa bedelinin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut GYO’nun olacak.

EKO-KÖY PROJESİ

EMLAK Konut, Riva projesinin ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla tasarlanan Eko-Köy projesi olması için de çalışma yaptı. Toplam 869 bin 522 metrekare konut alanına sahip olan arazide 206 bin 497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor. Köy ve doğa yaşantısının harmanlandığı birçok farklı konseptin bu projede hayat bulması için ihale şartnamesine belirli maddeler eklenecek. Emlak Konut, bu arsa için örnek bir proje de hazırlattı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ