Akıllı Gündem

Fransız PSA grubu Opel’in ardından Proton ve Lotus’u da satın alabilir

Geçtiğimiz günlerde Opel’i satın alan Fransız PSA grubu, iki yeni satın alma ile büyümesini sürdürebilir. Citroen ve Peugeot’u bünyesinde barındıran PSA grubu, Proton ve Lotus’u da satın alabilir.

Fransız PSA grubu Opel’in ardından Proton ve Lotus’u da satın alabilir

Fransız otomobil devi PSA grubu, geçtiğimiz günlerde 2.2 milyar euro karşılığında Opel’i satın alarak büyüme yolunda önemli bir adım attı. Opel’i satın almasıyla birlikte Volkswagen’in ardından Avrupa’da ikinci sıraya yerleşen PSA grubu, son gelen haberlere göre büyüme yolunda yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Log’da yer alan habere göre, Fransız grup bu sefer de Proton ve Lotus’u satın almaya hazırlanıyor.


Proton Perdana
Geely ile birlikte Proton ve Lotus’u satın almak için niyetli olan Fransız grup, Geely’nin satın alma sürecinden çekilmesiyle birlikte bu iki markayı satın alma potansiyeli olan tek opsiyon olarak kalmış gibi gözüküyor. Küresel pazardaki yükseliş stratejisini bölge bölge yürüten PSA, Proton ile birlikte Güneydoğu Asya‘da da pazara çıkma şansı yakalayabilir. Madalyonun diğer yüzündeyse yayılma politikasından çok daha değerli bir etmen var; Lotus!

 

Lotus Evora
Lotus eskisi kadar ön planda olan bir otomobil üreticisi olmasa da kuruluş mantalitesi gereği sahip olduğu gövde ve performans teknolojileri bazında halen dünyanın önemli markaları arasında yer alıyor. PSA grubunun bu satın alma süreci hayata geçerse Lotus gibi bir marka grubun otomobil teknolojilerine şüphesiz olumlu etki yaratacak. Kaynaklara göreyse Lotus’u da elinde bulundan Proton’un sahipleri markaların hisseli satış konusuna sıcak bakıyor. Anlaşılan o ki tıpkı Opel sürecinde olduğu gibi bizleri yakın dönemde yine hareketli bir dönem bekliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ