Akıllı Gündem

FOMC öncesi Dolar, TL ve diğer paritelerdeki güncel fiyatlamalar

FOMC öncesi Dolar, TL ve diğer paritelerdeki güncel fiyatlamalar

Investing.com – Piyasalar, FOMC toplantısı öncesinde beklemeye geçerken dolar da günlük bazda düşüş yaşıyor. Dolardaki düşüşten destek aşan Ons Altın, bugün oldukça iyi performans gösteriyor ve karar öncesinde %1,0 kazançla 1,327$ seviyesine yükseldi.

Majör para birimlerinin dolar karşısındaki performansına baktığımızda;

EUR/USD gün içinde en yüksek 1,23 seviyesini görmesinin ardından son saatte bir miktar düşüş yaşıyor ve parite 1,2255 seviyesine geriledi, ancak henüz günlük bazda pozitif bölgede fiyatlanıyor.

GBP/USD paritesi bugün alıcılı seyir izliyor ve karar öncesi parite %0,45 kazançla 1,4080 seviyesine yükseldi.

USD/JPY haftaya yükselişle başlayan ve dün de alıcılı seyir izleyen parite, bugün negatif bölgede fiyatlanıyor, ancak son saatte düşüş azaldı ve 106,30 üzerinde.

Bugün en iyi performansı gösteren varlık ise, petrol oldu. Gerek ABD ticari stoklardaki azalma gerekse de Suudi Arabistan’ın İran’ı kontrol etme haberleri ile yükselen Ham Petrol bugün %2 üzerinde kazançla 65,25$ seviyesine çıktı. Bu seviye 5 Şubat’tan sonraki en yüksek seviye ve 65$ direncinin korunması alım isteğini artırabilir.

TL tarafına baktığımızda;

Güne negatif başlayan TL, günün 2. yarısı itibariyle euro ve dolar karşısında pozitif bölgeye geçti, ancak fiyatlamalar şimdilik zayıf kalıyor.

USD/TRY 3,92 tabanına gerilerken EUR/TRY 4,81 seviyesini korumaya çalışıyor, sterlin, frank ve Kanada doları ise TL karşısında yükselişte.

FOMC toplantısından gelecek faiz kararının ardından Fed Başkanı Powell’ın konuşması olacak ve volatilitenin yüksek olmasının beklendiği toplantı ile USD/TRY kurunda görülecek fiyatlamalarda;

Yükseliş ataklarında 3,95-3,96; geri çekilmelerde ise 3,89 seviyesi ilk tepki olarak takip edilebilir.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ