Akıllı Gündem

Fikret Orman sert çıktı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Fikret Orman sert çıktı

Beşiktaş Kulübü başkanı Fikret Orman basın toplantısında Değerlendirmelerde bulundu.

Orman, VAR sisteminin uygulayıcılarına sert eleştiriler yöneltti. “VAR sistemi iyi bir şey, Türkiye’de rezalet. Aynısı Dünya Kupası’nda yapıldı. Yüzde 99.3 başarıya ulaştı, Türkiye’de VAR’ı yönetemiyorlar.” dedi.

“Bugün farklı bir gündemimiz var. Beşiktaş olarak kamuoyuna doğru fotoğraflar vermek, pozitiften beslenmek için büyük bir gayret içerisinde olduk.” diyerek sözlerine başlayan Fikret Orman, “Ancak bazı gerçekleri ortaya koymanın zamanı geldi. Hiç bir konuyu kimseye refere etmedik. Her şeyi kendi içimizde çözme gayreti içinde olduk. İlk etapta işimizi iyi yapmamız lazım. Bunu bir yere refere etmenin doğru olmayacağı inancındaydım. Hakem hatalarıyla da alakalı olarak güçlü bir kadrosu olan Beşiktaş’ın daha çok kendine bakması gerektiğin ifade ettim. Biz camiayı yöneten insanlar ve bu aileyi yöneten kişilerin doğruyu yapması gerekir. Beşiktaş centilmenliğini öne çıkarma gayreti içinde olduk.” dedi.

“BEŞİKTAŞ TARAFTARINA HER YERDE SAHİP ÇIKTIK”
“Taraftarımızda ‘Beşiktaş’a sahip çık’ diye tezahürat var.” sözlerine değinen Orman, şu ifadeleri kullandı, “İşimizi yaparken, kimseye refere etmedik. İlk günden beri hep Beşiktaş’a sahip çıktık. Tüm icraatlar Beşiktaş’a sahip çıkmak içindir. Beşiktaş duruşunu insanlara gösterme amacımızdı. Kimsenin hoşuna gitmeyecek laflar da olsa doğrusu neyse onu yapmaya çalıştık. Beşiktaş taraftarına her yerde sahip çıktık. Beşiktaş taraftarına saldırılar oldu, onlara sahip çıktık. Saldırıya uğrayanları aradık, hukuken takipçisi olduk. Her yerde davalar açtık.

Her yaptığımızı kamuoyuna anlatma durumunda değilim. “Masanın üzerine elinizi vurun” sözü görsel, şovsal şeydir. Biz icraatsal olarak işimizi yaptık. Bazen maçlarda oldu. İçeride olan maçlarda başka takımlara küfürler oldu. Bunları kınadık. Beşiktaş etiği üzerinden, futbol etiği üzerinden yaptık. Diğer takımlardan da aynı davranışları bekledim. Son iki haftada Bursalı arkadaşlar üzerinde Beşiktaş forması olan bir kişiye saldırdılar. Her zaman altını çizdim. Konya maçında U21 maçında olanlar… Hep camiaları ayırdık. Bireyleri camialardan ayırdık. En azından olan olaylarla alakalı karşı taraftan “üzüldük” denmesini bekledim. Bunlar alt yapı çocukları. Sporu güzelleştireceğiz. Milli takıma kazandıracağız. Futbol maçı oynanıyor. Saha içinde oyuncular kavga eder ama işe teknik yetkili ve görevlilerin karışması üzerine çıkıp açıklama yapmamalırın beklerdik. Eminim ki üzülmüşlerdir. Her konuşmada üzgünüz ama denerek bir yere bağlanıyor. Açıkçası büyük bir üzüntüde olduğumu ifade etmek istiyorum. ”

“VAR SİSTEMİ TÜRKİYE’DE REZALET”
VAR sisteminin uygulanmasına tepki gösteren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Beşiktaş ilk etapda kendi işine bakmalıdır. Biz bugüne kadar öz eleştirimizi yaptık. Dünyanın en kolay işi başkasına refere etmektir. ‘Türkiye’nin en kaliteli takımına sahipsek bunu hakemlere atmayalım’ dedim. Ancak geldiğimiz noktada hakemler de işini yapmak zorundadır. Maç içerisinde VAR iyi bir sistem. Hata yapan bilgisayarlar olmaz, insanlar olur. VAR sistemi iyi bir şey, Türkiye’de rezalet. Aynısı Dünya Kupası’nda yapıldı. Yüzde 99.3 başarıya ulaştı, Türkiye’de VAR’ı yönetemiyorlar. Bütün uygulamalarına bakıyoruz VAR değil, VAR’ı yönetenler aleyhimize kararlar veriyorlar. Bunu hangi eğitimle düzeltmeye çalışıyoruz. Ne yapmaya çalışıyoruz. Hiç belli değil. İcranın başında nasıl biz sorumluluğunu biliyorsak, TFF muhatabımızdır ve soruyorum, şu ana kadar hangi eğitimler yapılıyor? Bu hem sisteme, hem futbola hem de hakemlere zarar veriyor.” diye konuştu.

“ARTIK İYİ NİYET FALAN ARAMIYORUM”
Hakem kararları konusunda tepki gösteren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Hakemlerin eğitimiyle ilgili büyük bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bir tek Beşiktaş’a yok herkese VAR değil. Var çok iyi bir sistem. VAR’ı yönetenler hata yapıyor. Bizim Türkiye’de maçları izliyorum. En güzel işi de hakemler yapıyor. Bir şey oluyor dur ‘VAR’a bakalım’ diyor. Hakem VAR yokmuş gibi yönetecek. Son Konya maçında verilen penaltı komedi. VAR’a gidip bakılıyor aynı şey. O şimdi gol olsa, Beşiktaş’ın puanları ne olacak? ‘Özür diliyoruz’ deniliyor. Özür dilemekle olmuyor ki. Medel’e verilen kırmızı kart var. Her maçımızda aleyhte karar var. ‘Kasıt aramıyoruz’ dedim. ‘Hakemlerimiz genç isimlerdir, hata yapabilirler’ demiştim. Artık iyi niyet falan aramıyorum. Beşiktaş kulübü ‘mış mış’ yapalım diyerek idare edilecek kulüp değildir. Herkes bize laf yetiştirmeyecek, işini yapacak. Hiçbir kulübün bir avantaj istediği gibi bir şey yok. Size avantaj olan şey bir maç sonra dezavantaj oluyor. Cüneyt Çakır, Dünya Kupası’nı yönettti. Orada yüzde 99.3 başarı oranı var, burada olmuyor. Nerede o Cüneyt Çakır, nerede bu Cüneyt Çakır. Eyyamcılıkla bu iş yürümez.” ifdalerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ