Akıllı Gündem

Ferit Şahenk ile Tommy Hilfiger’den turizm ortaklığı

Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk, ünlü moda devi Tommy Hilfiger ile turizm sektöründe ortaklığa gitti. Şahenk ve ortağı Tommy Hilfiger, ilk yatırımlarını Miami’de yaptı.

Ferit Şahenk ile Tommy Hilfiger’den turizm ortaklığı

Ünlü işadamı Ferit Şahenk’in yeme-içme ve turizm yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Nusret gibi birçok ünlü restoran zincirine ortak olan Şahenk’in, Yunanistan gibi çeşitli destinasyonlardaki turizm yatırımları da son dönemde dikkat çekiyordu. Şahenk, bu sefer de dünyanın en ünlü moda markaları arasından yer alan Tommy Hilfiger ile turizm sektöründe ortaklığa gitti. Sabah gazetesi yazarı Bülent Cankurt’un köşesinde yazdığı habere göre, Şahenk ve Tommy Hilfiger, Miami’de ilk yatırımlarını gerçekleştirmişler.

Birlikte yatırım yapmak üzere ortaklık kuran Şahenk ile Hilfiger, bu yolda ilk adımı atıp Miami South Beach’in klasik oteli The Raleigh’i satın almış. Ortaklar, bu ilk yatırımları için 35 milyon dolar ödemiş. Böylece Ferit Şahenk, ortağı Tommy Hilfiger ile birlikte; Miami’de yatırımlar yapan Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Özlem Önal ve Baran Süzer ile komşu oldu.

TÜRK PATRONLAR KOMŞU OLDU
Önal ile Süzer, okyanus kenarında 40 milyon dolara 150 bin metrekarelik bir mülk almış; 80 odalı, ultra lüks bir otel için kolları sıvamıştı. Bu projenin hemen yanındaki 35 dönümlük araziye de, Rahmi Koç’un da içinde bulunduğu yatırım grubu, Four Seasons oteli ve rezidans yapıyor. Şahenk ile Hilfiger da, onlara komşu olan The Raleigh’i baştan ayağa yenileyip yeniden açacakmış.

İLK OTELİNİ CAPRI’DE ALMIŞTI
Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk, 2012 yılında İtalya Capri Adası’ndaki ünlü sosyete oteli Capri Palace’ı alarak yurt dışında otel yatırımlarına başlamıştı. Son olarak Miami’deki The Raleigh’i de alan Şahenk’in yurt dışındaki otel portföyünde; Hırvatistan’da D-Resort Sibenik ve inşası devam eden Hyatt Hotel, Yunanistan’da Astir Palace ve Hilton Oteli, Roma’da Alldrovandi Palace ve Madrid’de Hotel Villamagna da yer alıyor. Belki atladığım da olabilir!

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ