Akıllı Gündem

Faizlerin düşürülmesi konusundaki görüş net; bu konuda zaman zaman toplantılar yapılıyor, çalışmalar devam edecek-Kalın

Faizlerin düşürülmesi konusundaki görüş net; bu konuda zaman zaman toplantılar yapılıyor, çalışmalar devam edecek-Kalın

ANKARA, 7 Şubat (Reuters) – Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, faizlerin düşürülmesi konusunda net bir görüş olduğunu, bu konuda zaman zaman toplantılar yapıldığını, çalışmaların önümüzdeki dönemde de devam edeceğini söyledi.

Kalın, düzenlediği basın toplantısında “Faiz konusu ile ilgili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tutumunu biliyorsunuz. Faizlerin düşürülmesi konusunda kendisi hep açık ve net bir tutum sergiledi. Neden? Yatırımların daha fazla artması, işadamlarımızın, şirketlerimizin daha rahat bir yatırım ortamına kavuşabilmesi için… Bununla ilgili doğal olarak kendisi Cumhurbaşkanı sıfatıyla toplantılar yapmaktadır. Önümüzdeki günlerde de çalışmalar devam edecektir” dedi.

Erdoğan başkanlığında 1 Şubat’ta gerçekleştirilen ekonomi istişare toplantısında faizlerin yatırımları destekleyecek seviyeye çekilmesi için gerekli adımların atılması, reformların gerçekleştirilmesi, büyümenin OVP’yi aşacak şekilde desteklenmesi kararlaştırılmıştı. ayrıca kamu bankalarının daha rekabetçi bir piyasa yaratarak yatırımların önünü açacak adımlar atması ve ilgili toplantıların bundan sonra da devam etmesi kararı da alınmıştı.

 

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ