Akıllı Gündem

Façonnable mağazaları kapanıyor

Para dergisinde yer alan kulis haberine göre, ünlü Fransız markası Façonnable mağazaları kapanıyor. Derkon Deri’nin temsilciliğini yaptığı markanın yeni temsilcisi Beymen olabilir.

Façonnable mağazaları kapanıyor

Ünlü Fransız markası Façonnable yıllar önce Türkjye pazarına iddialı bir giriş yapmıştı. İlk mağazasını Akmerkez’de açan marka yıllar içinde mağaza sayısını artırdı. Bağdat Caddesi’nde, Akasya AVM’de, Viaport’ta ve Zorlu Center’da mağaza açan markanın Türkiye distribütörü ise Derkon Deri. Markanın dünyadaki tüm deri üretimlerini yapan Derkon Deri, Façonnable markası ile perakende sektörüne adım atmıştı.

Para dergisinde yer alan kulis haberine göre, perakende alanında sıkıntılı günler yaşanıyormuş. Zira Façonnable Türkiye’deki mağazalarını bu ay sonuna kadar kapatmaya hazırlanıyormuş. Markanın logosu Zorlu Çenter ve Viaport’un sitesinde yer alıyor. Derkon Deri’nin geçtiğimiz yıl iflas erteleme talebinde bulunması da süreci hızlandırmış görünüyor. Firmanın iflas beyanıyla Façonnable’ın Türkiye macerası da bitiyor. Bütün mağazalar kapanırken sadece Viaport AVM’deki Façonnable mağazası birkaç ay daha açık kalacakmış. Bu süreçte mağazalarda oldukça yüksek oranlarda indirimler uygulanıyor. Para dergisi, konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için Derkon Deri yetkililerine ulaşmaya çalıştığını ancak firmanın telefonlarının cevap vermediğini yazdı. Dergi diğer bir kulis bilgisinde de Façonnable’nın Türkiye pazarındaki yeni temsilcisinin Beymen olacağını belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ