Akıllı Gündem

Facebook’un patronu Zuckerberg’den Trump’a sığınmacı tepkisi

Facebook’un patronu Mark Zuckerberg, ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın sığınmacılara kapıyı kapatan kararnamesine tepki gösterdi. Kendi eşide bir göçmen olan Zuckerberg, “Kapılarımızı yardıma muhtaç olan sığınmacılara her zaman açık tutmalıyız. Bu biziz” diyerek tepkisini dile getirdi.

Facebook’un patronu Zuckerberg’den Trump’a sığınmacı tepkisi

ABD Başkanı Donald Trump, seçim meydanlarında sözünü verdiği sığınmacı politikasını hayata geçirdi. ABD’nin çiçeği burnunda başkanı, sığınmacıların ülkeye kabulünü engelleyen ve zorlaştıran kararnameyi imzaladı. Trump’ın bu hamlesinin ardından tepkiler gelmeye başladı. Sosyal medya platformu Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg‘de tepki gösterenlerin başında geldi.

 

Zuckerberg Facebook‘ta yaptığı paylaşımında “Bir çoğunuzun olduğu gibi Başkan Trump tarafından imzalanan kararnameden endişeliyim. Bu ülkeyi güvenli hale getirmeliyiz. Ancak bunu gerçekten tehdit olan kişiler üzerinde odaklanarak yapabiliriz. Kapılarımızı yardıma muhtaç olan sığınmacılara her zaman açık tutmalıyız. Bu biziz. Aynı zamanda Başkan’ın ülkemize gelen yeteneklerden faydalanmaya devam edileceğine inanmasından memnunum. Biz bir göçmen ülkesiyiz. Bütün dünyanın en iyi ve en zekilerinin burada yaşayıp, çalışıp, katkı vermelerinden hepimiz karlı çıkarız” diye yazdı.

Pakistanlı Nobel Barış Ödülü sahibi Malala Yousafzai de Donald Trump’ın imzaladığı sığınmacı kararnamesi ile yıkıldığını belirterek yaptığı açıklama ile Trump’a seslendi.

Malala Yousafzai yaptığı açıklamada “Dünya çapında belirsizlik ve endişenin olduğu bu günlerde Başkan Trump’tan dünyanın en korumasız çocukları ve ailelerine sırtını dönmemesini rica ediyorum” dedi.

Facebook’un patronu Zuckerberg ABD Başkan adayı olacak mı?

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ