Akıllı Gündem

Facebook’ta nasıl görünmez olunur? Facebook hesabını profilini gizleme

Facebook site içi aramalarında nasıl görünmez olunur? Facebook hesabınız nasıl gizlersiniz? Resimli anlatım…

Facebook’ta nasıl görünmez olunur? Facebook hesabını profilini gizleme

Dünyanın bir numaralı sosyal medya platformu Facebook ülkemizde de milyonlarca kullanıcıya sahip. Öyleki ülkemiz, Facebook’u dünyada en çok kullanan ülkeler sıralamasında ilk 10 içinde. Hal böyle olunca Facebook üzerinde istenmeyen durumlarda olabiliyor. ( Nerede çokluk orada b….luk misali ) Facebook hesabına sahipseniz ve kimsenin sizi aramalarda görmesini istemiyorsanız, bu mümkün. Kısacası Facebook’ta görünmez olup rahatsız edilmek istemiyorsanız bu yazı sayesinde gerçekleştirebileceksiniz.

Aşağıda konuyu sizler için resimli olarak anlatıyoruz….Facebook’ta görünmez olmak için, sayfanın üst sağ köşesinde bulunan ok işaretinden Ayarlar menüsünü seçiyoruz.

Açılan pencerede sol tarafta bulunan menü bölümünden, Gizlilik ayarlarını seçiyoruz. Daha sonrasında Aramada beni kimler bulabilir? bölümüne tıklayın.


Aramada beni kimler bulabilir bölümün altında;

– Facebook’ta kayıtlı e-posta adresini aratarak seni kimler bulabilir? Herkes seçeneğini Arkadaşlar yapın.

– Facebook’ta kayıtlı telefon numaranı aratarak seni kimler bulabilir? Herkes seçeneğini Arkadaşlar yapın.

– Diğer arama motorlarının zaman tüneline bağlantı vermesini istiyor musun? Burada da altta göreceğiniz kutucuktaki tık işaretini kaldırabilirsiniz.

Artık sizi Facebook’ta arkadaşlarınızda başka kimse göremeyecek ve bulamayacaktır.

Paylaştıklarımı kimler görebilir? ayarlarından da Facebook’taki paylaşımlarınıza gizlilik getirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. medet dedi ki:

  benimle arkadaş olmadan pırofilimi görmesini istemiyorum

 2. medet karadağ dedi ki:

  benimle arkadaş olmadan pırofilimi görmesini istemiyorum

 3. Anneperi dedi ki:

  Benimle arkadas olmayan kisilerin profil resmimden baska birsey gormemesini nasil saglarim

 4. Turkog dedi ki:

  Anneperi facebook hesabına gir Sag üst köşede Ark istekleri Mesajlar Bildirimler Hızlı yardım(?) soru işaretin sagında aşagıya dogru ok işareeti var oraya tıkla Ayarlara tıkla Gizliliğe Tıkla karşina çeşitli sorular cıkcak ordan yap ark listenı kımelr görebilir benı kımelr aratabilir beni kımler bulabilir falan flan

 5. Batu han dedi ki:

  Size bir sorum olacak arkadaşlar bana biri mesaj gönderdi bağlantı isteklerinde göründü bi müddet yazıştık ancak bu kişinin profil ismi siyah renk ve ismine tıklamama rağmen hiç bir şekilde işlem yapılmıyor profili görünmüyor ama yazışıyoruz 🙁

 6. Mustafa Özcan dedi ki:

  Merhaba sevdiğim bir kız arkadaşım var ve bunu facebookta arkadaş eklemek istiyorum fakat facebookta hesabı var ama profilini gizlemiş galiba çünkü aradığımda bulamıyorum.Bunun mümkünü yok mudur?

 7. Mustafa Özcan dedi ki:

  Merhaba sevdiğim bir kız arkadaşım var ve bunu facebookta arkadaş eklemek istiyorum fakat facebookta hesabı var ama profilini gizlemiş galiba çünkü aradığımda bulamıyorum.Bunun mümkünü yok mudur?Acaba kız arkadaşımın profilini görmenin mümkünü yok mudur?

 8. TAHİR dedi ki:

  FACBOK HESABI GÖRÜLMEZ OLMA FOCBOK HESABI GIZLEME

BİR YORUM YAZ