Akıllı Gündem

Facebook’ta beğenmeme dönemi başlıyor!

Facebook’ta beğenmeme dönemi başlıyor!

Mark Zuckerberg: “Eğer üzücü, sizi kızdıran ya da arkadaş listenizdeki insanların “Like” tuşu ile tepki veremeyeceği bir içerik paylaştığınızda sadece “Like” tuşu olduğu için insanlar tepki veremeyebilir. Bu da toplumun farklı olayları paylaşmaktan çekinmeye başlamasına sebep oluyor.”

“İnsanların sadece mutlu ya da başkalarının “Like” tuşu ile beğeneceği içerikleri değil, kendilerine anlamlı gelen her türlü içeriği paylaşmalarını istiyoruz.”

“Üzgün beğenme” olarak adlandırılabilecek olan durum Yakın zamanda geçmişe ait olacak. Facebook, Reactions (tepkiler)i çok yakın zamanda görücüye çıkaracak.

Reactions nedir, benim haberim yok diyorsanız işte detaylar…

Reactions, standart “Like”ın dışında, çeşitli tepkileri içeren cevap seçenekleridir. Örneğin, arkadaşınızın boşanma haberini beğenmek istemezsiniz değil mi? İşte bunun için Reactions’ın size sunduğu diğer ifadelerle gönderiye tepki verebilirsiniz.

Reactions duygularının içinde ise kızgın, üzgün, şaşkın, gülen, sevinen ve aşk ifadeleri mevcut. Eğer bu ifadelere ulaşmak isterseniz “Like” tuşuna basın ve Reactions karşınıza çıkacak. Bu sayede sevdiğiniz bir kişinin ölümüne üzülebilir, bir adaletsizlik için kızabilir ya da bir bebeğin fotoğrafını sevebilirsiniz.

Facebook’un amacı ise bu ifadeler sayesinde insanların her türlü duygularını rahatlıkla paylaşabilecekleri bir ortam yaratarak Facebook sayfanızın yeni haberler kısmını canlı tutmak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ