Akıllı Gündem

Facebook’a davalar açılmaya başladı

Facebook’un geçtiğimiz gün ortaya çıkan skandalının üzerine kullanıcıları şirkete dava açmaya başladı.

Facebook’a davalar açılmaya başladı

Facebook’un geçtiğimiz gün ortaya çıkan skandalının üzerine kullanıcıları şirkete dava açmaya başladı.

Bir Facebook kullanıcısı ve yatırımcısının 20 Mart tarihinde ayrı ayrı açtıkları davalar, sosyal ağın Cambridge Analytica skandalıyla ilgili karşılaşacağı birçok başka davanın öncüsü olabilir. Davalar ABD’nin San Francisco ve San Jose kentlerinde açıldı.

Davacılardan ilki Lauren Price isimli bir Facebook kullanıcısı. 2016 ABD Başkanlık Seçimleri’nde kendisine politik reklamlar gösterildiğini belirten Price, verileri çalınan 50 milyon kullanıcıdan birisi olduğuna inanıyor.

Price, ABD’deki tüm Facebook kullanıcılarının ve kişisel verileri Cambridge Analytica tarafından kullanılan herkesin dava açmasını tavsiye ediyor.

İkinci davacı Fan Yuan ise 3 Şubat 2017 tarihinde ‘şişirilmiş fiyattan’ Facebook hisseleri aldığını, sosyal ağın skandalı bildiği halde sessiz kalarak suç işlediğini iddia ediyor. Skandalın hafta başında ortaya çıkmasıyla Facebook hisseleri büyük değer kaybı yaşadı ve yatırımcılar zarara uğradılar.

 

Kaynak: teknokulis.com

Bu içerik teknokulis.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ