Akıllı Gündem

Facebook yarumlara GIF özelliği geliyor

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcıların, gönderilere yorum yaparken GIF kullanabilmesini sağlayacak yeni özelliğini test etmeye başladığını doğruladı.

Facebook yarumlara GIF özelliği geliyor

Facebook, yorumlarına yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor. Sosyal medya devi şu sıralar çok popüler olan GIF görselleri, yorumlarda kullanılabilmesi için yeni bir özelliği test ediyor. Daha önce sadece bir gönderi paylaşılırken ve ancak bir bağlantı aracılığıyla paylaşılabilen GIF’ler, yakında yorumlarda da kullanılabilir hale gelecek.

Bu özellik, Facebook Messenger’da olduğu gibi kullanılabilecek. Kullanıcılar, yorum kutusunun yanında belirecek olan GIF düğmesine basarak, emojiler gibi sunulacak GIF’ler arasından seçim yapabilecek.

Pazartesi günü başlayan testler kapsamında Facebook, şimdilik toplam kullanıcılarının sadece yüzde 1’lik bir kısmına bu özelliği sunuyor. Test aşamasının ne zaman sona ereceği ve tüm Facebook kullanıcılarının bu özelliğe ne zaman ulaşabileceği henüz belli değil. Ancak daha önceki Facebook testlerini düşünürsek, bu yeni özellik için de çok fazla bekleyeceğimizi düşünmüyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ