Akıllı Gündem

Facebook oyun isteklerini nasıl engellerim

Facebook oyun istekleri sinir bozucu bir hal alıyorsa engellemenin bir yolu var. İşte oyun isteklerini engellemenin yolu

Facebook oyun isteklerini nasıl engellerim

Facebook oyun istekleri, sosyal medyanın dev platformunda sıkıcı bir hal alabiliyor. Facebook‘ta yer alan yüzlerce oyun, platform kullanıcılarının boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirmelerini sağlıyor. Özellikle oyunlarda bölümler geçildikçe, kullanıcılarda daha da bağımlılık yapıyor. Oyun geliştiriciler oyunlarının daha fazla kişiye ulaşması için, bölüm geçmelerde kullanıcılardan beş veya daha üzeri arkadaşını davet etmelerini istiyor. Bu nedenle her gün farklı bir arkadaşınızdan gelen değişik oyun davet istekleri başta da söylediğimiz gibi sıkıcı bir hal alabiliyor. Peki bu istekleri engellemenini bir yolu var mı? İşte aşağıda oyun isteklerini engellemenin yolunu adım adım nasıl yapılacağını okuyabilirsiniz. Resimler mobil cihaz üzerinden engelleme için hazırlanmıştır ancak, açıklamalarda web tarayıcılarından da nasıl engelleyebileceğinizi görebilirsiniz.

Bir uygulama veya oyunu nasıl engellerim veya engellemeyi nasıl kaldırırım?

  • Bilgisayarda web sayfasındaki Facebook’un sağ üst köşesinde bulunan  simgesine tıklayın ve Ayarlar‘ı seçin.
  • Sol tarafta bulunan seçeneklerden Uygulama Merkezi’ne gidin ve üstteki Hareketler‘e tıklayın.
  • Karşınıza uygulamalar gelecek. Kaldırmak istediğiniz uygulamanın yanındaki x simgesine tıklayın.  [Uygulama/Oyun Adı]’nı engelle? bağlantısına tıklayıp Onayla‘ya tıklayın.

 


 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ