Akıllı Gündem

Facebook Messenger bu telefonlara veda ediyor

Facebook’un mesajlaşma platformu Messenger, artık bu işletim istemli telefonlarda çalışmayacak. İşte Facebook Messenger’ın çalışmayacağı o işletim sistemleri.

Facebook Messenger bu telefonlara veda ediyor

Mobil işletim sistemlerinin yeni versiyonları çıktıkça bu yeniliğe ayak uyduramayan telefonlar, birçok uygulamayı çalıştıramıyor. Facebook Messenger’da bazı eski sürüm işletim sistemli telefonlara destek vermeyeceğini açıkladı.

Facebook Messenger, desteğini çekeceği işletim sistemlerini yaptığı duyuruda açıkladı. Yapılan duyuruya göre Windows Phone 8.1 ve daha altındaki işletim sistemlerini kullanan telefonların Facebook Messenger desteği sona erecek.

Windows Phone kullanan Facebook Messenger kullanıcıları genelin sadece yüzde 1’den daha az bir kısmına tekabül ediyor. Facebook’un desteğini kesmesinin nedeni ise güvenlik sorunu olarak gösterildi.

Öte yandan WhatsApp’ın yaptığı gibi, Messenger da Android 2.2 Froyo işletim sistemi içinde artık destek vermeyeceğini duyurdu. Uygulamanın destek vermekten vazgeçtiği diğer işletim sistemi de iOS 6.0 sürümü olarak açıklandı

Mart ayının sonuna doğru bu işletim sistemini kullananlar Facebook Messenger tarafından uyarı niteliğinde bir mesaj alacaklar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ