Akıllı Gündem

Facebook dizi film yapımcılığına soyunuyor

Facebook, izleyici sayısı ve alışkanlıklarla ilgili verilere ulaşmak için dizi film yapmaya hazırlanıyor. Facebook, dizi film için bölüm başına 3 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı. Şirket dizinin çekimleri için Hollywood ile anlaşma yapıyor.

Facebook dizi film yapımcılığına soyunuyor

Facebook, sosyal medyanın dışında yeni bir alana adım atmaya hazırlanıyor. Sosyal medya devi, dizi film işine giriyor! Facebook yaz sonunda orijinal prodüksiyon amacını gerçekleştirmek için Hollywood stüdyolarıyla dizi projesi görüşmelerinde bulunuyor.

Wall Street Journal haberine göre, Hollywood’un oyunculuk ve yetenek ajanslarıyla da görüşmelere başlayan sosyal medya devi Facebook’un prodüksiyon bütçesi bölüm başına 3 milyon dolara kadar çıkacak.

13-34 yaş arasındaki kitleyi hedefleyen ve 17-30 yaş arasındaki izleyicilere bilhassa odaklandığı belirtilen Facebook’un bir ilişki draması olan Strangers ve reality şov olan Last State Standing yapımlarına talip olduğu gazete tarafından iddia edildi. Facebook ise henüz konuyla ilgili resmi bir yorumda bulunmadı.

Netflix gibi tüm bir sezonu aynı gün yayınlanmasındansa geleneksel bölüm bölüm yayın mantığına dayanacak olan dizi için Hollywood ile bir anlaşma yapmaya hazırlanan Facebook, izleyici sayısı ve alışkanlıklarla ilgili verilere ulaşmak istiyor. Anlaşılan şirket, dizi projesini sağlam temellere dayandırarak istikrarlı bir şekilde yürümesini hedefliyor.

Facebook dışında Apple da geçtiğimiz günlerde Sony Pictures’ın eş başkanları Jamie Erlicht ve Zack Van Amburg’u işe almış ve video programlama biriminin başına geçirmişti. Geçtiğimiz hafta da senaryosu önceden yazılmamış, Planet of the Apps adında bir şov yayına başlamıştı. Mobil uygulamaların dünyayı nasıl etkisi altına aldığı anlatılan dizide Jessica Alba ve Gwyneth Paltrow gibi ünlü isimler yer alıyor.

Apple TV kanalı işine giriyor

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ