Akıllı Gündem

Euro ve Sterlin kuru rekor kırdı, Dolar kuru 4,05’i aştı!

Euro ve Sterlin kuru rekor kırdı, Dolar kuru 4,05’i aştı!

Investing.com – 23 Mart’ta Asya seansında USD/TRY kuru 4,0365 ve EUR/TRY de 4,9770 ile tarihi rekor kırmıştı. Sonraki hafta kısa süreli düzeltme yaşansa da USD/TRY tekrar 4,0 seviyesi üzerine atak gösterdi ve ardından 4,0660 ile rekor seviyeyi yükseltti. EUR/TRY kurundan ise bugün yeni rekor geldi.

Güne 4,96 seviyelerinde başlayan EUR/TRY kuru, son dakikalarda 4,9836 seviyesine yükselerek tarihi rekor kırdı. Aynı şekilde güne yükselişle başlayan GBP/TRY kuru da son dakikalarda 5,7238 ile rekor kırdı. USD/TRY kuru da bugün en düşük 4,0330 seviyesini görmesinin ardından alımlarına devam etti ve %0,35 kazançla 4,0575 seviyesine yükseldi.

Türk Lirası varlıklar, Mart ayındaki rekor kaybın ardından Nisan ayında da değer kaybetmeye devam ediyor. Haftaya oldukça yüksek seviyelerde başlayan döviz kurlarındaki alıcılı seyir devam ederken TL, bugün rubleden sonra en çok değer kaybeden gelişen ülke parası oldu.

Günün devamında yurt içinde teşvik paketi açıklanacak, küresel piyasalarda ise haftanın ilk günü ekonomik veri açısından zayıf, ancak ABD seansında ABD ile Çin arasındaki süreç takip edilecek.

Dolardaki toparlanmanın günün devamında da sürmesi USD/TRY kurunda 4,07 direncine doğru ataklara neden olabilir.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ