Akıllı Gündem

Eski Android’inizi 3 Adımda Hızlandırın!

Yavaşlayan, eski Android’li cihazınıza yeni bir şans vermeniz için, onu 3 adımda hızlandırıyoruz…

Eski Android’inizi 3 Adımda Hızlandırın!

Yavaşlayan, eski Android’li cihazınıza yeni bir şans vermeniz için, onu 3 adımda hızlandırıyoruz…

Yavaşlayan, eski Android’li cihazınıza yeni bir şans vermeniz için, onu 3 adımda hızlandırıyoruz…

Eski bir Android’li cihazınız varsa, yavaşlamış olması muhtemel. Belki de bu telefonu çoktan bir kenara bıraktınız. Eski telefonunuzu kullanmak istiyorsanız ve onu hızlandıracak bir yol arıyorsanız, aşağıdaki ipuçları işinize yarayabilir.

Google’ın Files Go uygulamasını yükleyin ve uygulama içerisindeki “Kullanılmayan uygulamaları bul” işlevini kullanın.

Dosyaları ve uygulamaları elle kaldırmak için DiskUsage uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı sistem depolama sürücüsünde kullanmamaya dikkat edin. DiskUsage ile dosyaları silme için dosyanın kutucuğuna dokunun, ardından sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun. Son olarak açılan menüden Delete’e dokunun.

Ayarlar > Uygulamalar ve uyarılar > Tüm x uygulamayı gör yolunu izleyin ve burada sorun çıkardığını düşündüğünüz uygulamaya dokunun. Şimdi İzinler’e dokunun. İzinler menüsünde tüm izinleri inceleyin. Başlangıçta çalıştır girdisini göremiyorsanız, uygulama telefonunuzla birlikte başlamıyor demektir.

Bu izni çoğu telefonda devre dışı bırakmanız mümkün değil. Ancak bu izni ne kadar az uygulama kullanıyorsa, o kadar iyi olacaktır.

Alternatif olarak ücretsiz Startup Manager uygulamasını kullanarak otomatik olarak başlayan uygulamaları bulabilir ve devre dışı bırakabilirsiniz. Sistem uygulamalarını devre dışı bırakmamaya çok dikkat edin, aksi halde tek geri dönüş yolunuz cihazı fabrika ayarlarına döndürmek olabilir.

Animasyonları kapatın: Geliştirici seçeneklerini açın ve Drawing altındaki seçenekleri devre dışı bırakarak animasyonları kapatın.

2D çizime zorlayın: Bu işlevi etkinleştirmek bazen performans artışı sağlayabiliyor. Ancak bazı durumlarda pil tüketiminiz artabilir. Seçeneği geliştirici seçenekleri altında “Enable hardware accelerated rendering” adıyla bulacaksınız. Bu seçeneğe dokunarak etkinleştirin.

Herşeyden önce gerekli verileri yedekleyin ve cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün! Sonra sistem ve üretici firma yazılım güncelleştirmelerini yükleyin ve de son versiyon 3. parti aplikasyonları yükleyin! Sonra da ayarlarınızı yapın ve yolunuza devam edin!..

Telefon aşırı yavaşladıysa en iyisi fabrika ayarlarına dönmek. Ama genel anlamda uygulamalar kendini güncelledikçe sistem gereksinimleri artıyor fazla da yapılacak bir şey yok boşuna makale makale gezmeyin en garanti yöntem AOSP rom kurmak stock android daha temiz olacağı için rahat çalışır. Ama telefon da orjinal 4 varsa android 8 de yüklememek lazım

mümkünse android 4.4.2 sürümüne dönün ne kadar eski o kadar az ram çok performans

 

Kaynak: chip.com.tr

Bu içerik chip.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ