Akıllı Gündem

ESET yeni güvenlik yazılımlarını duyurdu

ESET kötü amaçlı yazılımlara karşı 10’uncu sürüm güvenlik yazılımlarını duyurdu

ESET yeni güvenlik yazılımlarını duyurdu

Dünyanın önde gelen antivirüs yazılım geliştiricilerin den ESET, dijital sistemleri hedef alan virüs, truva atı, solucan, rootkit, botnet, oltalama teknikleri, casus yazılımlar ve şifre-fidye programları gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı 10’uncu sürüm güvenlik yazılımlarını duyurdu. Bunlardan ESET Smart Security Premium, güçlü ekstra nitelikleriyle siber tehditlere karşı global antivirüs dünyasındaki en kapsamlı korumayı sunan ürün olarak öne çıkıyor. Zararlı yazılımlara karşı korumanın yanında parolaları, web kameralarını, dosyaları ve tüm ev ağlarını tek bir tümleşik çözümle korumak üzere hazırlandı. ESET Smart Security Premium’un en can alıcı ve herkesi ilgilendiren çözümlerinden biri olarak ise ‘Parola Yöneticisi‘ dikkat çekiyor.

ORTALAMA 15 PAROLA VEYA ŞİFRE KULLANIYORUZ

ESET verileri, internet kullanan bir kişinin bankacılık, alışveriş, e-posta ve sosyal medya hesapları nedeniyle en az 15 parola veya şifresi olduğunu ortaya koyuyor. ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, bu konuda ESET Smart Security Premium ürünüyle sundukları çözümü şöyle anlatıyor:

“Bu kadar parola ne güvenle saklanabiliyor, ne de akılda tutulabiliyor. Zaten her hafta en az 1 şifre de unutuluyor. Ayrıca çok basit oluşturulan ya da tüm hesaplar için aynı kullanılan parolalar nedeniyle de parola konusu, dijital hayattaki en büyük güvenlik sorunlarından birine dönüşmüş durumda. ESET Smart Security Premium bünyesinde yer alan Parola Yöneticisi, bu sıkıntıya güçlü bir çözüm getiriyor. Kullanıcıların parolalarını güvenle yönetebilmelerin i, saklayabilmeleri ni ve web formlarını otomatik doldurabilmeleri ni sağlıyor.”

ESET Parola Yöneticisi, dünyanın önde gelen ordu standardı olan AES‑256 ile çalışıyor. Sadece kullanıcı tarafından bilinen bir ana parola, diğer parolalara erişimi yönlendiriyor. Senkronize veri tabanı ile parola talep eden web siteleri veya hesaplar otomatik olarak açılabiliyor.

KAMERAYA İZİNSİZ ERİŞİM SORUNU BİTİYOR

ESET, giderek karmaşıklaşan tehditler karşısında ihtiyaca uygun internet güvenliği çözümleri sunmak üzere 10’uncu sürümde bireysel ürün ailesini genişletti. Yenilenen ESET NOD32 Antivirus’ün yanı sıra bireysel güvenlik ürünleri yelpazesine ESET Internet Security ve ESET Smart Security Premium yazılımları katıldı. Böylece ESET, 10’uncu sürümle birlikte temel seviyeden premium seviyeye dek seçenekli yeni ürün portföyünü hayata geçirmiş oldu.

ESET Internet Security 10, modemlerdeki yaygın sistem açıklarına karşı Ev Ağı Koruması‘ ve kamera erişimini kısıtlayan “Web Kamerası Koruması” gibi iki yeni özellikle geliyor. ESET Smart Security Premium ise bu özelliklerin yanı sıra şifreleme uygulaması “ESET Secure Data”, online oyun oynayanların çok yoğun maruz kaldığı script saldırılarını engelleyen “Script-Tabanlı Saldırı Koruması” ve “ESET Parola Yöneticisi” ile geliyor.

“EN BÜYÜK TEHDİT KORUNMAMAK”

Siber tehdit sayı ve türlerinin hızla artmaya devam ettiğine dikkat çeken Alain Soria, “2015 başında 500 milyon olan zararlı yazılım sayısı 600 milyona ulaşmak üzere. Dijital sistemler dünyada her 4 saniyede bir saldırıya maruz kalıyor. Durum böyle olunca hem Türkiye’de hem de tüm dünyada dijital güvenlik konusu ilk gündem maddesi haline geldi. Siber saldırılar zengin-fakir, genç-yaşlı ayrımı yapmıyor. Bu nedenle paramızı, verilerimizi, fotoğraflarımızı kaybetmemek için önlem almalıyız. Korunmuyorsak, doğrudan hedefiz ve baktığımızda da esasen en büyük tehdit korunmamaktır” diyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ