Akıllı Gündem

Erdoğan’dan “Türkiye’de can ve mal güvenliği yok” diyen vekile yanıt

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: Gençler biz bunlara mankurt diyoruz.

Erdoğan’dan “Türkiye’de can ve mal güvenliği yok” diyen vekile yanıt

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: Gençler biz bunlara mankurt diyoruz.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı yatırımcılara Türkiye’de “can ve mal güvenliği yok” diyerek seslenenlere sert çıktı. 

Erdoğan, “Geçtiğimiz günlerde milletvekili sıfatı taşıyan bir tanesi bizim uluslararası yatırımcıları ülkemize davet etmemize Türkiye’de kimsenin can ve mal güvenliği yok diye mesajla cevap vermiş. Bu tam bir kötü örnektir.” dedi ve konuşmasına şu ifadelerle devam etti:

“Gençler biz bunlara mankurt diyoruz. Kendi toplumunu, ailesini düşman gören, onlara saldıran kişi demektir. Bunlar mankurttur. Her terörist bir mankurttur. Bunlar kimi zaman siyasetçi kılığına bürünüp dünyaya ülkesini kötüler. Nerede bunun genel başkanı? Nasıl bunu söylersin diyor mu? Bunlar kimi zaman öğrenci kılığına girip şehitlerimizin anılmasının engellenmesini de sağlar. 

Ömrümüzün sonuna kadar bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Evlatlarımızın gözlerindeki heyecanı, azmi gördükçe, mücadelemizin boşa gitmediğini anlıyorum. Türkiye geliştikçe, güçlendikçe karşımıza çıkan sorunların mahiyeti, çapı da ona göre değişiyor. Türkiye’nin sınıfta 125 öğrencinin olduğu dönemleri bilenler vardı.”

Başakşehir’de Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, İstanbul’da yapımı tamamlanan 80 okul ve 59 okul spor salonunun açılış töreninde konuşan Erdoğan, “Benim torunum bile bunlar kötü değil mi dede diyor. Bunlara cevabı yarın Mersin’de Akkuyu Nükleer Santrali’nin temel atma töreni ile vereceğiz. Böyle bir zihniyetin sorgulamasını da mutlaka yapmamız gerekiyor.” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uluslararası yatırımcılara davetini alıntıladığı Twitter mesajında, Türkiye’de can ve mal güvenliğinin olmadığını iddia etmişti.

Pekşen, “Türkiye’de hiç kimsenin can ve mal güvenliği yoktur. Yerli yatırımcıların kaçmaya çalıştığı,yandaş olmayanın mal varlığına el konulduğu hukuk güvenliği olmayan bir ülkeye yatırım yapacaklar sıraya girsin.” demişti.

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ