Akıllı Gündem

Erdoğan başkanlığındaki ekonomi zirvesinde ne konuşuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, ekonomi kurmaylarının katıldığı zirve 3,5 saat sürdü. Kritik toplantıda neler konuşuldu, hangi kararlar alındı?

Erdoğan başkanlığındaki ekonomi zirvesinde ne konuşuldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında ekonomiyi değerlendirmek üzere ekonomiyle ilgili bakanlar ve üst düzey bazı bürokratların katılımıyla dün bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanan ekonomi zirvesine Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek ve Nurettin Canikli, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, SPK Başkanı Vahdettin Ertaş, Hazine Müsteşarı Osman Çelik ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanları katıldı.

3,5 saat süren zirvede, son dönemde döviz kurundaki gelişmeler ve buna karşı önümüzdeki dönemde alınacak tedbirler üzerinde duruldu. Toplantıda Türkiye’nin ekonomik saldırılara karşı daha dayanıklı hale gelmesini sağlayacak kısa, orta ve uzun vadede atılacak adımlar değerlendirildi.

ANA GÜNDEM DÖVİZ

Toplantının ağırlıklı gündem maddesi son dönemde döviz kurundaki artış oldu. Döviz kurundaki suni şişkinliğin önüne geçmek ve ekonominin daha dayanıklı olmasını sağlamak için kısa, orta ve uzun vadede alınacak tedbirler tek tek ele alındı. Kısa vadede kurun stabil hale gelmesini sağlamak için başta Merkez Bankası olmak üzere finans kuruluşlarının alabileceği tedbirler değerlendirildi. Toplantıda, kur artışından etkilenen reel sektöre yapılacak destekler masaya yatırıldı. Yerli parayla ithalat-ihracat konusu da değerlendirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ