Akıllı Gündem

Enpara.com’dan şirketlere 3 yıl boyunca büyük kolaylık

Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti Enpara.com’un yeni hizmeti ‘Şirketim’e geçen işletmeler, müşteri oldukları tarihten itibaren en az üç yıl boyunca hesap işletim ücreti, EFT/havale ücreti ödemiyor. Üstelik maaş, fatura, vergi/ SGK, kredi kartı gibi tüm ödemelerini kolay ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Enpara.com’dan şirketlere 3 yıl boyunca büyük kolaylık

Türkiye’de dijital bankacılık uygulamasının ilk örneği QNB Finansbank Enpara.com, 5 Ekim 2012’de hayata geçti. Bugün gelinen noktada 600 bin müşterisi olan Enpara.com, 5,5 milyar TL mevduat büyüklüğüne ulaştı. Kasım 2014’ten bu yana kredi de veren Enpara. com’un bakiyesinde 700 milyon TL kredi mevcut. Bugüne kadar kullandırılan toplam kredilerin tutarı ise 2 milyar TL seviyesinde.

Enpara.com’daki işletme sahibi müşterilerin de talepleri dikkate alınarak 5 Ekim 2016 itibarıyla Enpara.com Şirketim hayata geçirildi.

Enpara.com’daki müşterilerinin yaklaşık yüzde 8’inin serbest meslek sahibi olduğunu belirten Finansbank Enpara. com ve Müşteri Deneyimi Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Elsa Pekmez Atan, şunları söylüyor: “Enpara.com Şirketim müşterisi olan tüm şirketler müşteri oldukları tarihten itibaren en az üç yıl boyunca hesap işletim ücreti, EFT/havale ücreti ödemiyor. Maaş, fatura, vergi/ SGK, kredi kartı gibi tüm ödemelerini kolay ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Ayrıca şirketlerin boşta duran parası her zaman yüksek faiz kazanıyor ve avantajlı fiyatlarla dolar, Euro veya altın alım satımı yapılabiliyor.”

Aradan geçen bir aylık kısa sürede 2 bin müşteri sayısına ulaştıklarını anlatan Elsa Pekmez Atan, yıl sonuna kadar rahatlıkla 3 bin kullanıcı sayısına ulaşmayı beklediklerini kaydediyor. Enpara. com Şirketim uygulamasında henüz kredi ürünü olmadığını söyleyen Elsa Pekmez Atan, ancak 10 bin TL bakiyesi olanlara gecelikte iyi faiz oranları sunduklarını ifade ediyor. Bunun yanında kredili mevduat hesabının olduğunu anlatan Atan, “Kredi ve POS hizmetleri de sunmayı istiyoruz” diyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ