Akıllı Gündem

Emlak Konut’un Florya ihalesini 2.25 mlyr TL toplam gelir teklifi ile Öz Er-Ka İnşaat kazandı

Emlak Konut’un Florya ihalesini 2.25 mlyr TL toplam gelir teklifi ile Öz Er-Ka İnşaat kazandı

İSTANBUL, 12 Nisan (Reuters) – Emlak Konut GYO EKGYO.IS Florya arsa satışı karşılığı gelir paylaşım ihalesini 2.25 milyar lira toplam gelir ve yüzde 37 şirket payı gelir oranı teklifi ile Öz Er-Ka İnşaat firmasının kazandığını duyurdu.

Emlak Konut’tan yapılan açıklamaya göre, bugün düzenlenen İstanbul Bakırköy Florya arsa satışı karşılığı gelir paylaşım ihalesine 9 firma katıldı.

İhaleyi Öz Er-Ka İnşaat, 2.25 milyar lira arsa satışı karşılığı toplam gelir ve 832.5 milyon lira asgari arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri teklifi ile kazandı.

Söz konusu arsanın ekspertiz değerinin 383.55 milyon lira olduğu ve 2.17 çarpan oranı ile ihale edildiği belirtilen açıklamaya göre, şirket payı gelirinin yaklaşık yüzde 71.43’ü Emlak Konut’a, yaklaşık yüzde 28.57’si ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği’ne ait olacak.

Buna göre, Emlak Konut GYO payı 594.65 milyon TL, Galatasaray Spor Kulübü Derneği payı ise 237.84 milyon TL olarak gerçekleşecek.

Emlak Konut GYO hisseleri saat 1653’te yüzde 0.81 yükselişle 2.48 liradan; Galatasaray GSRAY.IS hisseleri ise yüzde 5.26 primle 2.2 liradan işlem görüyor. BIST-100 ise yüsde 0.82 artıda.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ