Akıllı Gündem

Elon Musk’ın Güneş Çatıları satışa çıkıyor

Tesla’nın patronu Elon Musk’ın temiz enerji kapsamında geliştirdiği ‘Güneş Çatıları’ satışa çıkıyor. Tamamen güneş pili hücrelerinden oluşan Güneş Çatıları, alternatif enerji kullanımında yeni bir dönemin kapılarını aralayacak.

Elon Musk’ın Güneş Çatıları satışa çıkıyor

Uzay projesi ve Tesla elektirikli otomobillerle tüm dikkatleri üzerinde toplayan Elon Musk, bu sefer enerji alanında devrim yapmaya hazırlanıyor. Musk’ın geçtiğimiz Ekim ayında düzenlenen büyük bir etkinlik çerçevesinde resmen tanıtımını yaptığı Güneş Çatıları artık yavaş yavaş piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Tamamiyle güneş hücrelerinden oluşan çatılar Tesla’nın geçtiğimiz günlerde yayınladığı rapora göre önümüzdeki yaz aylarında üretilmeye başlanacak ve yıl sonuna doğru da son kullanıcıyla buluşacak.

Alternatif enerji kullanımında yepyeni bir dönemin kapılarını aralayacağı düşünülen güneş çatıları normal bir çatıdan ayırt edilemeyen görünüşü, her türlü hava koşullarına karşı dayanaklı olması ve ucuz maliyetiyle dikkat çekiyor. Tesla’nın dört farklı görünüm seçeneğiyle kullanıcılarına sunacağı çatılar, Elon Musk’ın ifadelerine göre elektrik üretimini hesaba katmadan dahi normal bir çatıdan daha ucuza gelecek.

Özellikle de her yıl 5 milyon evin çatısının değiştiği ABD’de büyük başarı yakalayacağı düşünülen güneş çatılarına olan güvenini Elon Musk da,”Yeni çatı yaptırmayı düşünen müşterilerimize teklifimiz şöyle olacak:Normal bir çatıdan daha iyi görünen, daha uzun süre dayanan, daha ucuza mal olan ve bunların yanında ayrıca bir de elektrik üreten bir çatı ister misiniz?” sözleriyle ifade ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ