Akıllı Gündem

Elektrikli uçan sörf tahtası ile rüzgarsız sörf artık hayal değil

Rüzgarsız sörf artık hayal değil. Teknoloji ve sörf birleşince sahillerde seyrine doyum olmayan görüntüler ortaya çıktı. Elektrikli otomobil ve bisikletlerden sonra, elektrikli sörf tahtaları da sahillerde sörf meraklıları için geliyor.  Lift eFoil isimli firma, bugüne kadar üretilen elektrikli sörf tahtalarından farklı olarak elektrikli uçan sörf tahtası üretti. İşte rüzgara ihtiyaç duymadan 40 kilometre gidebilen elektrikli sörf tahtası.

Elektrikli uçan sörf tahtası ile rüzgarsız sörf artık hayal değil

Sörf yapmak için rüzgar ve eğitim almak artık olmazsa olmaz değil! Teknoloji bu soruna da çare buldu. Porto Riko’da kurulu Lift eFoil isimli şirket, sörf yapmayı hayal edenler için elektrikli sörf tahtası üretti. Son birkaç senedir elektrikli sörf tahtası üretenler olmuştu ancak Lift eFoil farklı olarak elektrikli ve uçan bir sörf tahtası geliştirdi.

Sörf tahtası saatte 40 kilometre hıza çıkabiliyor, suyun üstünde ise adeta uçar gibi yol alabiliyor. Lift eFoil elektrik sörf tahtaları , modern America’s Cup katamaranlarının dalgaların üstünde aynı şekilde binmesi gibi, suyun uzak kalması için dalgıç bir hidrofoil kullanıyor. Sörf tahtasını suyun üstünde dengede tutan hidrofilize gömülü özel bir elektrikli motor var. Lityum-iyon pil ile çalışan motor bir saatlik şarj süresine sahip. Sörf tahtası saatte 15 mil hıza ulaşabiliyor. Elektrikli sörf tahtası kablosuz bir bluetooth kumanda kullanarak kontrol ediliyor ve normal bir tahta gibi ağırlık kaydırarak yönlendiriliyor.

Bu keyif elbette paha biçilmez ancak biraz maliyetli. Eylül ayında satışa sunulacak uçan sörf tahtası, 12 bin dolarlık fiyat etiketiyle tüketicilerin beğenisine sunulacak. Bu rakam Türk Lirası olarak vergiler hariç yaklaşık 44 bin lira. Elektrikli sörf tahtası siyah, mavi, yeşil ve mor renkte satışa sunulacak.

İşte rüzgara ihtiyaç duymadan 40 kilometre gidebilen elektrikli sörf tahtası.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ