Akıllı Gündem

Elektriğe %2,89 oranında zam yapıldı!

Elektriğe %2,89 oranında zam yapıldı!

Investing.com – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, döviz fiyatlarında yaşanan yükselişin maliyetlerini artırdığını ve elektrik fiyatlarına 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere %2,89 oranında zam yapılacağını açıkladı.

Fiyatların döviz kurlarında yaşanan yükselişten negatif etkilendiğini, ancak maliyetleri toplu olarak yıl sonunda vatandaşa yansıtılmasının doğru olmayacağını bu nedenle küçük oranda fiyat artışının daha makul olacağını belirtti.

Türk Lirası, 2017’nin son çeyreğinde sert düşüşler yaşadı ve yılın son günlerinde doğalgaza %9 oranında zam yapılmıştı. Ayrıca yine kurdaki yükseliş ve petrol fiyatlarında yaşanan yükselişle beraber benzin, motorin ve otogaza da zam yapıldı. Elektriğe de Ocak ayında %8,8 oranında zam yapılmıştı.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ