Akıllı Gündem

“Ekonomide her kötülüğün anası faizdir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Açık söylüyorum, devletin bankaları da bunun içindedir

“Ekonomide her kötülüğün anası faizdir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Açık söylüyorum, devletin bankaları da bunun içindedir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ekonomide her kötülüğün anası faizdir” dedi.

Erdoğan, “Enflasyonun anası da babası da faizdir.” diyerek faiz lobisinin finans kuruluşları olduğunu ve kamu bankalarının da bunun içinde olduğunu belirtti.

İstanbıul Pendik’te yaptığı konuşmada faizle ilgili eleştirilerde bulunan Erdoğan, “Faiz fakiri daha fakir zengini daha zengin yapar. Bunun da lobisi finans kuruluşlarıdır. Açık söylüyorum, devletin bankaları da bunun içindedir. Bunu er geç çözeceğiz.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasında şu ifadeler yer aldı:

“Birileri çıkıp garip garip konuşuyor, ‘Ekonomi şöyle, dikkatli olmak lazım’ falan… Tabii dikkatli olacaksın. Ama kendi ayağına da kurşun sıkamazsın. Bu faiz belasından Türkiye’yi, faizi aşağı indirmek suretiyle enflasyondan kurtaracağız. Enflasyonun anası da babası da faizdir. Bunu bilmeyenler bilsin. Bunun aksini yapmaya kalkanlar da kusura bakmasın karşılarında beni bulur. Ekonomide her kötülüğün anası faizdir. Fakiri daha fakir zengini daha zengin yapar. Bunun da lobisi finans kuruluşlarıdır. Açık söylüyorum, devletin bankaları da bunun içindedir. Bunu er geç çözeceğiz”

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ