Akıllı Gündem

Eğitime Kar engeli

Eğitime Kar engeli

Yurdun bazı il ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullarda 7 Ocak Pazartesi günü eğitime ara verildi.

Yarın okullar tatil mi? 7 Ocak 2019 Pazartesi günü okullarda kar tatili olan iller hangileri? Ankara, Bursa, Hakkari, Van, Şırnak, Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı illerinde okullar yarın tatil olacak mı? İşte detaylar…

OKULLARIN TATİL OLDUĞU İL VE İLÇELER

KASTAMONU
Kastamonu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 7 Ocak Pazartesi günü merkez ilçe ve bağlı köylerdeki okulların bir gün süreyle tatil edildiği duyuruldu.

Açıklamada, merkez ve bağlı köylerde görevli hamile ve engelli kamu görevlilerinin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

SAMSUN
Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Vezirköprü ilçesinde kar yağışının etkili olduğu belirtildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede 7 Ocak Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.

Ayrıca aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacakları aktarıldı.

KONYA
Konya’nın Beyşehir ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

İlçe genelinde sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime 7 Ocak Pazartesi günü ara verildi.

ÇORUM
Çorum’da kar yağışının etkili olduğu ilçelerde eğitime bir süreyle ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Sungurlu, İskilip, Laçin ve Kargı ilçelerinde okulların 7 Ocak Pazartesi günü tatil edildiği bildirildi.

KIRIKKALE
Kırıkkale’de etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, etkili olan yoğun kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle kent merkezi ve tüm ilçelerde resmi ve özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, rehberlik araştırma merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde 7 Ocak Pazartesi günü eğitime ara verileceği ifade edildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

HABER BEKLENİYOR
Ayrıca Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi’nde 6 ilde kar yağışı beklendiğini bildirdi. Erzincan, Kars, Erzurum, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde yağmur, karla karışık yağmur ve kar yağışı olması bekleniyor. Kar yağışının daha da etkili olması durumunda Valiliklerden açıklama yapılması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ