Akıllı Gündem

Eğitimde İnovasyon Zirvesi-EİZ’18 yoğun katılımla gerçekleşti

İELEV Okulları tarafından, #paylasacakcokseyimizvar mottosuyla organize edilen ve eğitim alanında çalışan profesyonelleri, akademisyenleri, eğitim fakültesindeki öğretmen adaylarını bir araya getiren, “Eğitimde İnovasyon Zirvesi-EİZ’18” yoğun katılımla gerçekleşti.

Eğitimde İnovasyon Zirvesi-EİZ’18 yoğun katılımla gerçekleşti

Erhan Erkut Hocanın yönettiği her oturum gibi çok eğlenceli ve faydalı geçen açılış paneli ile başlayan zirve çeşitli sunumlar ve atölyeler ile gün boyu devam etti. Çoğunluğu öğretmen olan katılımcılar, panelistlere kitap imzalatma ve bire bir görüşme imkanı da buldular.

EİZ’18, İELEV Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. Erhan Erkut’un moderatörlüğünde, Prof. Dr. Cem Say, Dr. Ergün Akgün, Dr. Fatoş Karahasan, Prof. Dr. Uğur Batı’nın konuşmacı olarak katıldığı, “Değişen Eğitimde, İnovatif Yaklaşımlar” temasının işlendiği bir panelle başladı.

Z ve Alfa kuşakları

Panelde, “Z kuşağı” olarak adlandırılan mevcut öğrenci yapısı ve “Alfa kuşağı” olarak adlandırılan geleceğin öğrencilerinden söz edilirken; eğitim sisteminin odağına, bu kuşakların ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bu ihtiyaçlara göre çözümler üretilmesi üzerinde duruldu. Büyük veriden önce küçük veride; yani “birey”de değişimin başlaması gerektiği, bu değişimi yapacak kişilerin de öğretmenler olduğu ifade edildi.

Eğitimde İnovasyon Zirvesi-EİZ’18 yoğun katılımla gerçekleşti

Etkinlik boyunca katılımcılara yardımcı olan güleryüzlü ve enerjik genç görevliler.

Bu noktada ülkemiz eğitim sistemine düşen en acil rolün, gittikçe dijitalleşen global bir dünya karşısında, özellikle eğitim alanında, analog dünyanın sistemleriyle kendini eğitmeye çalışan ve bir anlamda arada kalan öğrencilerimize; öncelikle birey olarak saygı duyulup, duygusal zekalarının gelişimine katkıda bulunmak olduğu vurgulandı. Ayrıca öğrencilerin, proje dersleri ve akran öğrenmesiyle takım oyuncusu olmayı, kişilerarası iletişimini geliştirmeyi ve teknolojinin sunduklarından etkin faydalanmayı öğrenmesinin öneminin altı çizildi.

Eğitimde İnovasyon Zirvesi-EİZ’18 yoğun katılımla gerçekleşti

Birbirinden önemli 9 atölye çalışması, 18 sunum

”TOM (Teknolojik Obeziteyle Mücadele) Projesi”; “Oyunun Gücü Adına Atölyesi”;“İnovatif Bir Miras: Çocuklar için Felsefe Atölyesi”, “Derslerinizde Arttırılmış Gerçekliğin Büyüsü”, “Tarih Öğretiminde Dijital Arşivlerin Kullanımı” gibi, birbirinden inovatif alan ve konularda, eşzamanlı oturumlarla devam eden zirvede, 33 eğitimci, çeşitli branşlarda 9 atölye çalışması ve 18 sunum yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ