Akıllı Gündem

Efe Önbilgin’in Deniz Akkaya’ya karşı nafaka hamlesine mahkemeden ret

İşadamı Efe Önbilgin’in kızı ve oğluna ödediği 12 bin liralık nafakayı düşürme hamlesine mahkemeden red kararı geldi. İstanbul Aile Mahkemesi’nin karardaki gerekçesi ise çok ilginçti.

Efe Önbilgin’in Deniz Akkaya’ya karşı nafaka hamlesine mahkemeden ret

Deniz Akkaya’nın kızının babası Efe Önbilgin, nafaka için harekete geçti. Önbilgin, iki çocuğuna ödediği 12 bin liralık nafakayı düşürmek için mahkemeye başvurdu. Duygu Hande Ekşi ile Deniz Akkaya ve iki çocuğuna 6’şar bin liradan toplam 12 bin lira nafaka ödeyen Önbilgin, hiçbir işte çalışmadığını, nafaka borçlarını ödeyemediğini ve tazyik (zorlama) hapsiyle karşı karşıya kalabileceğini belirterek nafakanın 2’şer bin liraya düşürülmesini istedi.

Sabah’ta yer alan habere göre, İstanbul Aile Mahkemesi’nde görülen davada Deniz Akkaya’nın avukatı, Efe Önbilgin’in Los Angeles’ta lüks içinde yaşadığını ileri sürdü. Mahkeme, Efe Önbilgin’in nafaka azaltma talebini reddetti.

DENİZ AKKAYA’DAN AÇIKLAMA

Eski manken ve sunucu Akkaya, Önbilgin’in nafaka bşvurusundan sonra Instagram hesabından şu açıklamayı paylaştı, “İyiki sosyal medya var;erkek egemen toplumun erkek egemen basınına el pençe olma dönemi bitti artık herkesin bir gazetesı var;ama halen israrla yazılı basin işine geldiği haberi görüp-ki bu haberler hep herzaman kadına duygusal şiddete uygulanan tavırda olmaktadir-isine gelmedi mi görmüyor.
Efenim olay su;seneler seneler önce büyük bir başarı ile kazandığım velayet davam zar zor yer bulmuştu basında,kaybetmedim ama bir kaybetseydim çarşaf çarşaf yer bulurdu.bugunde aynı başarıyi haklı davamızda yakaladik; ülkemizde tüm basın yayın çalışanlarının çok iyi bildiği ama asla dillendirmedigi üzere(ki bu çalışanlar yalancı şahitlik yapmaktan geri kalmadılar,ki bu şahitler hep ama hep kadındı ilginçtir ki) yönettiği kurumu ve ortaklarını dolandirarak ülkeden giden çocuğumun babası kötü durumda olduğunu idda ederek açtığı nafaka indirme davasını bugün KAYBETMİŞTİR.
Bu esnada zaten 5 senedir kendisinden hiçbir şekilde zaten ödemesi gereken nafakayi almadık,umurumda mı pek tabiki hayır çünkü zaten biz sağlam bir aileyiz çünkü zaten üreten ve çalışan ve Allahin bizi hep ödüllendirdigi bir aileyiz.kizim dün getirdiği karnesinde A notları ile bezeli sonuç tablosu ile benim doğru yolda olduğumu bana ispatladı.(ki inanın ben o notları talep eden bir anne olmadığımı tüm yakınlarım bilir,Ayseye sonsuz kredi ve sonsuz güven annesinden)
Biz yine almayacak olduğumuza emin oldugumuz nafakaya avukatım @meliherkul34 ile gülümseyip geçtik.
Konuyu buradan paylaşmamin iki sebebi var;o dönemde belki o kanalda iş yaparım diye bu konuya bile bile çanak tutan sözde gazetecilik oynayanların bugünkü tablodan birazda olsa yüzleri kizarmasi-ki onlar kendilerini iyi bilir ben zaten affettim gitti ciddiye dahi almıyorum artık bu konuları,ikinciside piyasada avukat diye dolaşan sorunlu kadınlar ahalisine…İşte bu nedenle Allah size çocuk nasip etmedi…
Ve en son sözümde sevgili kadinlara;haksızlığa asla boyun eğmeyin,sizin zaten en büyük kazancınız yanınızda evlatlarınız
Mutsuz bir anne olmak herzaman yalnız bir anne olmaktan daha büyük bir felakettir.kendinize ve gücünüze inanın güzel kadinlar”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ