Akıllı Gündem

Dünya Neden Dönüyor?

Dünya Neden Dönüyor?

Dünya neden dönüyor?

Hiç düşündünüz mü?

Başların kuma gömüldüğü, eğildiği ve gerçeklerin görmezden gelindiği yeryüzünde baş döndürücü bir hızla dönmeye devam ediyor. 

Bence dünya, “böyle söylersem kalbi kırılır, yanlış anlar” diye karşı tarafı düşünen ve nasıl konuşması gerektiğini dakikalarca düşünen insanların hatırına dönüyor.

Bence dünya, yolda giderken önünde bir kadının yürüdüğünü farkederek, rahatsız olmaması için hızlı adımlarla o kadının önüne geçip yoluna devam eden erkeklerin hatırına dönüyor.

Bence dünya, dişiliğinden çok kişiliğini ön plana çıkartan ve hayatın her alanında var olabilmek için mücadele eden ve “ben de buradayım” diyebilen kadınların hatırına dönüyor.

Bence dünya, banyoda sıcak suyun gelmesin beklerken, o esnada akan soğuk suyu israf etmemek için kovaya dolduran insanların hatırına dönüyor.

Bence dünya, yolun ortasından herhangi bir hayvan geçtiğinde aracının hızını azaltıp hayvanın geçmesini büyük bir olgunlukla bekleyen insanların hatırına dönüyor.

Bence dünya, çöp atacak yer bulamadığı için dakikalarca elindeki çöple dolaşan insanların hatırına
dönüyor.

Bence dünya, mağazada açtığı kazağı katlayıp tekrar yerine koyan insanların hatırına dönüyor

Bence dünya, sürü psikolojisiyle hareket etmeyip selim bir akılla her dem kendisi olmayı başarabilmiş insanların hatırına dönüyor.

Bence dünya, dünyanın herhangi bir coğrafyasında birinin dahi canı acıdığında bile, o acıyı yüreğinde hissedebilen insanların hatırına dönüyor.

Bence dünya zulmün ve haksızlığın karşısında dimdik duran ve bu uğurda canından bile vazgeçebilecek kadar gözü kara insanların hatırına dönüyor.

Bence dünya, şimdilik dönüyor…

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ