Akıllı Gündem

Dünya Kupası’nı başlatacak resmi maç düdüğünün yolu Türkiye’den geçiyor

Bu yıl Japonya’da düzenlenecek Ragbi Dünya Kupası 2019’un resmi maç düdüğünü Londra’dan teslim alan bisikletçiler, Avrupa ve Asya’da 231 gün sürecek bir yolculuğun ardından Japonya ve Rusya arasında oynanacak ilk karşılaşmaya yetişmek üzere pedal çeviriyor.

Dünya Kupası’nı başlatacak resmi maç düdüğünün yolu Türkiye’den geçiyor

Ragbi Dünya Kupası resmi lojistik ortağı DHL’in desteğiyle gerçekleşen yolculuk rotalarında Türkiye’ye de yer veren bisikletçiler 6-8 Mart tarihleri arasında İstanbul’da olacak.

Bisikletçiler Ron Rutland ve James Owens, 1 Şubat 2019’da 27 ülkeden geçecek 20 bin 93 kilometrelik zorlu bir yolculuğa çıktı.

Ragbi Dünya Kupası resmi lojistik ortağı DHL’in desteklediği yolculuk, 2015 yılındaki dünya kupasına ev sahipliği yapan Twickenham Stadyumu’nda, bisikletçilerin Ragbi Dünya Kupası Başkanı Alan Gilpin’den resmi maç düdüğünü teslim almalarıyla başladı. Hedefleri ise aldıkları emaneti, Ragbi Dünya Kupası 2019’un (Rugby World Cup) Tokyo Stadyumu’nda Japonya ve Rusya arasında gerçekleştirilecek açılış karşılaşmasına yetiştirmek.

Çocukların yaşamını değiştirmede sporun gücüne inanan yardım kuruluşu ChildFund Pass It Back için kaynak toplamak ve farkındalık yaratmak için gerçekleştirilen yolculukla, çocukların ragbi aracılığıyla spor dünyasıyla tanışmaları ve hayat becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor

Edirne’den Van’a pedal çevirecekler

Bisikletçilerin rotasında Türkiye de yer alıyor. Edirne’den girip Van’a bağlı Kapıköy Sınır Kapısı’ndan çıkacak sporcular, 6-8 Mart tarihleri arasında İstanbul’da olacak.

2015’de İngiltere’de oynanan Rugby World Cup açılışına ulaşmak için Afrika boyunca pedal çeviren Ron Rutland, zorlu bir yolculuğun içinde bulunduklarını belirterek, “Tabii tüm yolculuklar gibi bunun da en güzel yanı karşılaştığımız insanlar olacak. Asya’nın en genç kuşak ragbi oyuncuları ve antrenörleriyle Vietnam ve Laos’un ChildFund tarafından desteklenen kırsal topluluklarında bir araya geleceğiz” dedi.

Eski bir ChildFund üyesi olan James Owens ise, bu yolculuğun kendisi için kişisel bir anlam taşıdığına işaret ederek, “ChildFund Pass It Back programı, gençlere ragbi oynama imkanı sunmakla kalmıyor. Hayat boyu yararlanacakları bilgi ve becerileri de aktarıyor” diye konuştu.

DHL Express Ticari Birimlerden Sorumlu GMY Ferhat Öçsel ise, “DHL Express olarak Ron ve James’in bu muazzam yolculuklarını desteklemekten ötürü çok mutluyuz. Sporun gücü ile çocukların hayatını değiştirecek bu yolculukta Türkiye olarak yer almaktan da gurur duyuyoruz. DHL Express Türkiye olarak çocukların yararına gerçekleştirilen etkinlikleri desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Ragbi Dünya Kupası 2019 için geri sayım niteliğindeki bu yolculuğu yakından takip etmek isteyenler DHL’in hazırladığı www.racetorwc.com adresini ziyaret edebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ