Akıllı Gündem

Dünya elçisi Burcu Güneş

Burcu Güneş ”The Sun of Anatolia” adlı türkü albümüyle 40’tan fazla ülkede satışa çıkan ilk isim olarak tarih yazıyor.

Dünya elçisi Burcu Güneş

Burcu Güneş ”The Sun of Anatolia” adlı türkü albümüyle 40’tan fazla ülkede satışa çıkan ilk isim olarak tarih yazıyor.

BİR İLKİ BAŞARDI

20. sanat yılını Hasan Saltık prodüktörlüğündeki 12 şarkılık proje albümüyle kutlayan Burcu Güneş, DMC etiketiyle çıkan Anadolu’nun Güneşi isimli albümü ile dünyaya açıldı. Albüm Fransa, Almanya, Belçika, Finlandiya, İngiltere, Amerika başta olmak üzere 40’tan fazla ülkede satışa çıktı. Apple World Music kategorisinde manşet oldu.

Belçika, Bulgaristan, Macaristan, Yunanistan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İsveç, İtalya, Kıbrıs Rum kesimi, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Latin Amerika, Fransa, Almanya, Mısır, Katar, Arabistan, Lübnan gibi başlıca ülkelerde albüm Apple müziğin manşetinde gösteriliyor.

HALK MÜZİĞİNİ TÜM DÜNYAYA DUYURDU

Anadolu’nun türkülerini dünyaya taşıyan Burcu Güneş; Albümün dünyaya ulaşması için yaptıkları işbirliği için Apple Music’e sosyal medya hesabı üzerinden Türkçe ve İngilizce teşekkür eden sanatçı, ‘Sesimizi tüm dünyaya duyurduk” dedi.

Halk müziği kategorisinde bugüne dek ilk kez bir Türk sanatçının albümü 40’tan fazla ülkede satışa sunulmuş oldu. Aynı başarı Pop kategorisinde Tarkan’ın 10 isimli albümünde yaşanmıştı. Türkiye’de ikinci kez bir sanatçının albümü 40’tan fazla ülkede satışa sunuldu.

 

Kaynak: gecce.com.tr

Bu içerik gecce.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ