Akıllı Gündem

Döviz kurlarında yeni rekor seviye görüldü!

Döviz kurlarında yeni rekor seviye görüldü!

Investing.com – Dün rekor yükseliş gösteren döviz kurları, bugün de güne yükselişle başladı ve rekor denemelerini sürdürdü. Son saat itibariyle;

USD/TRY 4,1388

EUR/TRY 5,1175

GBP/TRY 5,8687

CHF/TRY 4,3340

CAD/TRY 3,2750

Sepet kur 4,6215

Gram Altın 178,08 TL ile rekor tazeledi.

TCMB Başkanı bugün TBMM’ye yaptığı sunumda enflasyondaki yükseliş risklerinin devam ettiğini ve kurdaki artış ile ithalattaki maliyetin enflasyonda yükseliş riski yarattığını ifade etti. Cari açıkta da artış gözlemlendiğini belirten Çetinkaya AB talebinin ihracatı desteklediğini belirtti.

Para politikasının fiyat istikrarı çerçevesinde şekilleneceğinin belirtildiği sunumda enflasyonun kademeli olarak hedeflere yakınsayacağı öngörülmektedir ifadesine yer verildi.

ABD’nin Rusya’ya uyguladığı yaptırımlar ve Esad’a dair tavrı Rusya piyasasında sert düşüşlere neden olurken rublede de rekor düşüşler yaşanıyor. Aynı gelişmelerin TL üzerindeki etkisi de oldukça sert oldu ve TL, bugün rubleden sonra dolar karşısında en çok değer kaybeden gelişen ülke parası oldu.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ