Akıllı Gündem

Dört kurumdan yeni portföy önerisi var

TEB Yatırım, Ak Yatırım, Yapı Kredi Yatırım ve Yatırım Finansman yeni portföy önerilerini paylaştılar
Dört kurumdan yeni portföy önerisi var

TEB Yatırım, Ak Yatırım, Yapı Kredi Yatırım ve Yatırım Finansman yeni portföy önerilerini paylaştılar

Haftaya TEB Yatırım,  Ak Yatırım, Yapı Kredi Yatırım  ve Yatırım Finansman araştırma ekiplerinin seçtiği yeni  hisse portföyleri ile başladık.  Uzmanların tercih ettiği hisseleri, bazıların niye ayıklandığını ve prim beklentilerini bu derlemede bulabilirsiniz.

 

 

TEB Yatırım

 

Dinamik portföyümüzden ANACM – ALBRK – ARCLK – DGATE – INDES çıkarıp yerlerine AKSA – AVISA – TTRAK ve YKBNK ekliyoruz.

Portföyümüze ekleme sebeplerimiz:

Portföyümüzden çıkarma sebeplerimiz:

 

 

Ak Yatırım

 

En Çok Beğendiğimiz Hisseler: Kardemir’i en çok beğendiğimiz hisseler arasına ekliyor, Türk Telekom’u en çok beğendiğimiz hisseler arasından çıkarıyoruz.

Kardemir’i en çok beğendiğimiz hisseler arasına ekliyoruz. Şirket yönetimi 2018 için 2017’den oldukça daha yüksek FAVÖK marj beklenti aralığı açıkladı. Temelde bu açıklama bizim de hedef fiyatımızı yukarı çekmemizi sağladı. Olumlu beklentilerin arkasında yükselen satış fiyatları, daha düşük artış göstermesi beklenen hammadde fiyatları ve satışların toplamında daha hızlı yüksek katma değerli ürünlerin satışı yer alıyor. Bu dinamiklerle şirketin belirlediği FAVÖK marj aralığını kolyaca gerçekleştirebileceğini düşünüyoruz.

Türk Telekom’u en çok beğendiğimiz hisseler arasından çıkarıyoruz. Türk Telekom, portföy’e eklediğimiz tarihten bu yana tatminkar getiri elde etti ve hedef fiyatımıza yukarı potansiyel daraldı.

Değişiklikler sonrası en çok beğendiğimiz hisseler: İş C, Kardemir D, Migros, Şişe Cam, Tofaş ve Vakıfbank olarak sıralanmaktadır.

 

Yapı Kredi Yatırım

 

EREĞLİ ve ÇELEBİ’yi en çok tercih ettiğimiz hisseler arasına ekliyoruz

 

EREĞLİ (EREGL TI, 10.95 TL)        AL, Hedef Fiyat: 10.76TL, Temettü / Hisse:0.84TL

Erdemir’i en çok tercih ettiğimiz hisseler arasına ekliyoruz. Hisse Ocak ayının ortasından itibaren TRY bazında 11% getiri sağlamış ve BIST-100’e göre 8%’e daha yüksek getiri getirmiştir. Bu performansa rağmen; Erdemir hisselerinin hala değer sunmaya devam ettiğini düşünmekteyiz. Bunun ana sebepleri şirketin defansif özellikleri 1) TRY2.5 milyar net nakit pozisyonu, 2) ağırlıklı olarak dolar ve EURO cinsinden gelirleri (ve TRY’nin zayıfladığı dönelmelerde şirketin bundan olumlu etkilenmesi) ve 3) 7.6%lik temettü verimi olarak gösterilebilir. Bunun yanında Erdemir’in kısa ve orta vadeli karlılık performansının kuvvetli olacağı yönündeki beklentimiz doğrultusunda (ürün fiyatlarındaki kuvvetli seyir destekli) özellikle BIST’te artabilecek oynaklık senaryosunda hisselerin endekse rölatif daha kuvvetli performans gösterebileceğini düşünüyoruz.

 

ÇELEBİ (CLEBI TI, 35.52 TL)          AL, Hedef Fiyat: 51.00TL, Temettü / Hisse:2.65TL

Çelebi’yi 51TL hedef fiyatla model portföyümüze ekliyoruz. Türk havacılık pazarında, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı toparlanmadan en çok faydalanan şirketlerin başında gelen Çelebi’nin 2017 yılında finansallarında gözlemlenen iyileşmenin 2018 yılında da devam edeceğini öngörüyoruz. Yurtdışı operasyonların konsolide sonuçlara katkısının ise özellikle Macaristan ve Hindistan kaynaklı olarak artan oranda destekleyici olmasını bekliyoruz. Şirketin 2017 yılı karından dağıtmasını beklediğimiz hisse başı 2.65 TL temettünün işaret ettiği %7.5’luk temettü veriminin ise aşağı yönlü riskleri sınırlayacağı görüşündeyiz.

 

BİZİM TOPTAN ve MAVİ’yi en çok tercih ettiğimiz hisseler arasından çıkarıyoruz

 

BIZIM TOPTAN (BIZIM TI, 8.79TL) TUT, Hedef Fiyat: 10.00TL, Temettü / Hisse:0.0TL

Bizim Toptan’ın en beğendiğimiz hisseler arasına aldığımız günden sonra gösterdiği BIST-100’e nazaran %18’lik getiri sonrası portföyümüznden çıkarıyoruz. Şirketin 2017’nin ikinci yarısında sergilediği iyileşmeyi 2018 yılında da devam ettirmesini öngörüyoruz ancak bu toparlanmanın şimdilik büyük oranda fiyatlandığı kanaatindeyiz.

 

MAVİ GİYİM (MAVI TI, 51.20TL)        AL, Hedef Fiyat: 64.70TL, Temettü / Hisse:0.0TL

Mavi, bizce Türk perakende sektörünün en ümit vaad eden şirketlerinden biri olup şirketin finansalları da beklentilerimizi doğrular nitelikte gelmeye devam ediyor. 4Ç17 sonuçları sonrası hedef fiyatımızda yukarı yönlü yaptığımz revizyon da bunu destekler niteliktedir. Ancak, operasyonel ve finansal beklentilerimizin hisse fiyatına yansıması değerleme çarpanlarının görece yüksek oluşu sebebiyle tam olarak gerçekleşmemektedir ve piyasanın kısa vadeli odaklanmayla şirketin devam etmekte olan azalan borçluluğunun ve iyileşen marjların orta ve uzun vadede yaratacağı etkiyi gözardı etmeye devam etmesini muhtemel görüyoruz.

 

 

Yatırım Finansman

 

ARCLK ve AEFES’i portföye ekliyoruz, ZOREN, PGSUS ve TOASO’yı çıkartıyoruz. Halen Model Portföyümüz Akbank, Erdemir, Petkim, Vakifbank, Arcelik ve Anadolu Efes hisselerinden oluşmakta.

(İngilizce  rapordan tercümedir)

 

Diğer hisse ve portföy önerileri   için Şirketler sayfamızı ziyaret edin

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: paraanaliz.com

Bu içerik paraanaliz.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ