Akıllı Gündem

Donald Trump bu sefer de Amazon’u hedef aldı

ABD Başkanı Donald Trump, dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Amazon’u hedef aldı. Trump’ın “Vergi ödeyen perakendecilere zarar veriyor” açıklaması şirketin hisselerinin bir anda gerilemesine neden oldu.

Donald Trump bu sefer de Amazon’u hedef aldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter’dan yaptığı “Amazon vergi ödeyen perakendecilere büyük zarar veriyor” açıklaması büyük yankı uyandırdı. Daha önceden de Apple ve otomobil şirketlerini hedef alan Trump, bu sefer de hedefine e-ticaret devini aldı.

ABD’de son dönemde birçok küçük işletme e-ticaret siteleri nedeniyle işlerini büyük oranda kaybediyor. ABD Başkanı Trump’ta attığı Tweet’e bu konuyu gündeme getirdi. Trump tweet’lerinde, “Amazon vergi ödeyen perakendecilere büyük zarar veriyor. ABD çapında kasabalar, şehirler ve eyaletler zarar görüyor ve bir sürü insan işinden oluyor” diyerek Amazon’a yüklendi.

Ancak, konuya yakın kaynaklar Trump’ın bu çıkışının ardında başka nedenler gösterdi. Trump’a muhalif yazılarıyla bilinen Washington Post, Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’a ait. CNN sunucusu Brian Stelter, Trump’un Amazon’a yaptığı bu saldırının sebebinin The Post’ta yer alan bir başlık ile ilişkili olabileceğini söyledi.

Trump’ın bu açıklamasının ardından Amazon’un hisse senedi yaklaşık % 1 oranında düşüş gösterdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ