Akıllı Gündem

Donald Trump 7 ülkenin vatandaşlarına vize yasağı getiriyor

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, aralarında İran’ın da bulunduğu 7 ülkenin vatandaşlarına vize yasağı getiriyor. İşte Trump’ın vize yasağı getireceği o ülkeler.

ABD Başkanı Donald Trump, seçim meydanlarında dillendirdiği vaatlerini bir bir gerçekleştirmeye başladı. Müslümanlar hakkında sarf ettiği sert sözler ve ülkeye sokmama vaadinin ilk adımını uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Trump’ın müslümanların yaşadığı 7 ülkenin vatandaşlarına vize yasağı getireceği iddia edildi.

Trump, Twitter üzerinden attığı mesajda, “Yarının [Çarşamba] ULUSAL GÜVENLİK konusunda büyük bir gün olması planlanıyor. Birçok şeyle birlikte o duvarı da öreceğiz!” yazdı.

Reuters haber ajansı, Trump’ın Çarşamba gününden itibaren ABD’ye göçmen girişlerini sınırlayan ve sınır denetimlerini artıran bir dizi idari kararnameye imza atacağını bildirdi.

Habere göre, bu kararnameler arasında mültecilerin kabulünün geçici olarak durdurulması ve Orta Doğu ve Afrika’daki yedi ülkenin vatandaşlarına verilen vizelerin geçerliliğinin askıya alınması da yer alıyor.

Reuters’ın konuyla ilgili bilgi sahibi olan Kongre danışmanları ve göç uzmanlarına dayandırdığı haberinde, vatandaşlarına verilen vizelerin askıya alınacağı ülkeler Suriye, Irak, İran, Libya, Somali, Sudan ve Yemen olarak sıralandı.

Ajansa konuşan kaynaklar, Trump’ın Çarşamba günü imzalaması beklenen ilk kararnamede sınır güvenliğini artırıcı bir dizi önlem olacağını söyledi. Kaynaklara göre, Trump’ın mültecilerin girişini sınırlayan düzenlemelere ise haftasonuna kadar imza atması bekleniyor.

Kaynak: BBCTürkçe

Donald Trump’ın ilk işi Android’li telefona veda etmek oldu

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ