Akıllı Gündem

Dolar/TL – Teknik Analiz

Dolar/TL – Teknik Analiz

Yazar: Şenay Şerefoğlu

Haftaya 3,80 üzerinde başlayan USD/TRY kuru yükselişini 4. güne taşıdı. En son 20 – 26 Ekim haftasında üst üste 5 gün yükseliş yaşayan kur, bu tarihten sonra günlük bazda en hızlı yükselişini gösteriyor.

Kurda yükselişe neden olan iç ve dış gerekçeleri hafta içindeki raporlarımızda belirtmiştik ve teknik seviye olarak bu hafta önemsediğimiz 14 Aralık zirve seviye olan 3,8970 bugün görüldü.

Fiyatlamaları seviyeler üzerinden incelediğimizde;

3,82 ve 3,87 dirençleri kırıldı, bugün en yüksek 3,8992’yi gören kur, gün içinde alımlarını sürdürürse 3,91’e doğru yükseliş devam edebilir. Günlük kapanışın 3,87 üzerinde olması TL tarafındaki riskleri artırabilir ve 3,90 üzerine ataklar yaşanabilir.

Kurda yaşanacak geri çekilmelerde 3,8350 ilk ara destek, ancak yakın vadede 3,82 direnci üzerinde kalıcılık sağlanırsa alım isteği artabilir.

3,9820 rekor seviyenin görülmesinin ardından son ayların en yüksek seviyesine çıkan USD/TRY kuru dahil döviz kurlarında alım yapmak için bu seviyelerin çok riskli olduğunun belirtmek isteriz ve sert fiyatlamanın ardından mutlaka düzeltmeler geleceği için bu seviyelerden alım yapan yatırımcılar, kısa vadede zarara uğrayabilirler.

Bugün USD/TRY kurunda 3,87 tabanının korunması durumunda haftanın son işlem gününde de yükseliş sürebilir, bu hafta için çok ihtimal vermediğimiz lakin beklentimiz dışında sert atakların yarın da sürmesi durumunda 3,9250 direnci takip edilebilir.

Direnç seviyeleri: 3,91 – 3,9250

Destek seviyeleri: 3,87 – 3,8560

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ