Akıllı Gündem

Dolar/TL rekor sonrası en yüksek seviyeye yükseldi

Dolar/TL rekor sonrası en yüksek seviyeye yükseldi

Investing.com – Mart ayında gerek küresel risk iştahının azalması gerekse yurt içinde TL üzerinde baskı yaratan faktörlerin artması ile sert düşüşler yaşayan TL, Nisan ayının ilk haftasında da değer kaybı yaşıyor.

Haftaya 3,96 üzerinde başlayan USD/TRY kuru, alımlarını sürdürerek dün 4,0270 seviyesine yükseldi ve bugün tekrar 4,02 üzerine atak gösteren kur, dünkü seviyeyi de aşarak 4,0292 seviyesini gördü.

Dolar cephesinde ABD ve Çin arasındaki vergi tarifesi gerginliğine dair yetkililerden iyimser açıklamalar gelmesi bir miktar rahatlama yarattı ve ABD Dolar Endeksi haftanın 4. İşlem gününe yükselişle başladı. Dolar, euro karşısında tekrar 1,2250 seviyesine yükselirken gelişen ülke kurlarının çoğu da dolar karşısında düşüş yaşıyor. Ancak dünün ardından bugünün ilk yarısında da en çok kayıp TL’de yaşanıyor.

USD/TRY kuru bugün en düşük 3,9945 seviyesini görmesinin ardından %0,80 kazançla 4,0350 seviyesine yükselirken EUR/TRY de %0,70 kazançla 4,9450 seviyesine yükseldi.

USD/TRY kuru 23 Mart’ta test edilen 4,0365 rekor seviyenin ardından bugün 4,0292 ile en yüksek seviyeye çıktı ve günün devamında kurda 4,0 seviyesinin korunması ile rekor seviyeler görülebilir.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ