Akıllı Gündem

Dolar/TL rekor sonrası 4,05-4,06 aralığında fiyatlanıyor

Dolar/TL rekor sonrası 4,05-4,06 aralığında fiyatlanıyor

Investing.com – Güne yükselişle başlayan USD/TRY kuru dünkü rekor seviyeyi de aşarak 4,0660 ile yeni rekor seviyeye yükseldi.

USD/TRY kurundaki alımların artması ve rekor yükselişlerin yaşanmasında dolardan ziyade TL negatif gelişmelerin etkili olduğu görülüyor. Özellikle mevcut risklere siyasi kanatta da bozulma olabileceği endişesi eklenirken, fiyatlamalar da TL satış olarak gerçekleşiyor.

Gün başında rekor kıran USD/TRY kuru geri çekilmelerde 4,05 seviyesini korudu ve son saatte tekrar 4,06 seviyesi üzerine yükselirken EUR/TRY kuru da rekor seviyenin hemen altında 4,97 seviyesinde fiyatlanıyor.

Haftaya yükselişle başlayan ve bugün rekor seviyeyi artıran USD/TRY kuru için günün devamında ABD’den gelecek Mart ayı tarım dışı istihdam rakamları oldukça önemli.İstihdamın Mart’ta bir miktar gerilemesi beklenirken ücretlerde ise %0,3 artış bekleniyor. Verinin en önemli kalemi olan saatlik ücretlerde görülecek artış dolar pozitif etki yaratabilir ve dolardaki değerlenme USD/TRY kurunun da tekrar yükselmesine neden olabilir.

İstihdam rakamlarının tüm kalemlerinde görülecek artış USD/TRY kurunun 4,07 seviyesini aşmasına neden olabilir ve fiyatlamaların 4,05 altında sınırlı kalması 4,10 hedefini canlı tutabilir. Görülecek düzeltmelerde 4,0 tabanı şimdilik en yakın destek seviyesi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ