Akıllı Gündem

Dolar/TL rekor seviyeye yaklaşırken TL en çok değer kaybeden oldu!

Dolar/TL rekor seviyeye yaklaşırken TL en çok değer kaybeden oldu!

Investing.com- 23 Mart’ta Asya seansında 4,0365 ile tarihi rekor kıran USD/TRY kuru bugün rekor seviyeye doğru hızlı yükseliş yaşıyor. Geçen hafta rekor sonrası en yüksek 4,0150’yi gören kur, aynı gün içinde 3,9350’ye kadar gerileyerek sert yükselişin düzeltmesini yapmıştı, ancak kurdaki düşüş sınırlı kaldı.

Haftaya 3,96’dan başlayan kur, Pazartesi 3,98 üzerinde sınırlı hareket yaşarken dün de enflasyon verisine sınırlı tepki verdi, ancak akşam saatlerinde tekrar 3,99 üzerine yükseldi.

Bugün gün içi en düşük 3,9845 seviyesini gören kur, sonrasında yükseliş ivmesini artırdı ve ilk etapta 4,0180 ile rekor sonrası ilk yüksek denemesini yaptı, ardından tekrar yükselişe geçerek 4,0270 seviyesine yükseldi.

4,0365 rekor seviyenin yaklaşık 1 kuruş altında fiyatlanan USD/TRY kuru bugün %1 üzerinde yükseliş yaşadı ve TL, dolar karşısında bugün en çok değer kaybeden para birimi oldu.

USD/TRY kuru 4,0270 seviyesine yükselirken EUR/TRY kuru da %1 üzerinde kazançla 4,9475 seviyesine yükseldi.

Doların küresel piyasalarda değer kaybettiği bugün gelişen ülke kurlarında da düşüş yaşanıyor. Günün devamında satışların hızlanması kurda rekor seviyenin test edilmesine neden olabilir.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ